SEO

(Search Engine Optimization) Nedir?

SEO, web sitenizin kodunu, yapısını, içeriğini ve genel web varlığını, Google, Yahoo ve Bing gibi gelişmiş arama motorlarının web sitenizi bulması, okuması, endekslemesi ve sıralamasını kolaylaştırmak adına sunulan bir hizmettir. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki sıralamasını en üst düzeye çıkarmak için taktiksel ve stratejik çalışmalarınızı kolaylaştırmaya yarar.

Search Engine Optimization, Türkçe adıyla Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinmektedir, SEO’nun genel amacı, arama motoruna yazılan anahtar kelimeler ile üst sıralara çıkmak için yapılan iki aşamalı optimizasyon işlemidir. SEO iç ve dış SEO olmak üzere ikiye ayrılır. Sitenin içerisinde yapılan optimizasyonlar ve site dışında backlinkler oluşturur. Arama motorlarına yazılan anahtar kelimeler önem kazanmaktadır, SEO’nun buradaki amacı bu anahtar kelimeler ile arama motorlarının ilk sıralarındaki sitelerden olmaktır. Bu tür SEO çalışmaları işletmecilere çok büyük katkı sağlamaktadır. Arama motorları, aranan anahtar kelime ile daha rahat bir şekilde tarar ve böylece linkler sayesinde sitenizin en üstte çıkmasına yardımcı olur. Bu rehberimizde E-ticaret işiniz için SEO kullanmanın yararları nelerdir? Neden SEO kullanmalısınız ? ve SEO nedir ? gibi sorularınıza açıklayıcı tanım yapmaktayız. Seos Ajans SEO hizmetinden yararlanmak isterseniz, hizmetimizin içerisinde nelerin bulunduğunu detaylı şekilde açıklıyoruz.

Detaylı Olarak SEO Nedir ve SEO’nun Getirileri Nelerdir?

SEO, yani “Search Engine Optimization” olarak bilinen, arama motorlarının siteyi daha iyi tanıyabilmesi ve daha iyi analiz edebilmesi için yapılan tüm çalışmalara verilen isimdir. Arama motorları, aratılan sonuçların kullanıcılara siteyi rahatça dolaşabilmesi ve sitede yer alan bilgilere daha kolay ulaşabilir olmasını amaçlamaktadır. Arama sonuçlarında sitenin birkaç basamak daha yukarı sıraya çıktığı yapılan SEO çalışmaları neticesinde mümkün olabilmektedir. Tüm bu yapılan iyileştirmeler ve sonuçlarının olumlu olması işlemleri SEO çalışması olarak nitelendirilmektedir. SEO çalışmasını kim yapabilir? Bu sorunun cevap oldukça açıktır. SEO çalışmasını ancak SEO uzmanı profesyonel kişiler yapabilmektedir.

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Neleri İçeriyor?

Kodlama bilgisi olan sitenin tasarımında ve yazılımında hatalarını analiz edebilen profesyonel kişiler hem site içi SEO hem de site dışı SEO işlemlerini yürütebilmektedir. Web sitenizin yapılandırması, tüm çevrimiçi pazarlama aşamalarını – özellikle de SEO’yu belirler. Sitenizin en iyi uygulamaları kodlama, sayfa hızı iyileştirmeleri, URL yapısı, site haritaları ve diğer pek çok husus dahil olmak üzere kusursuz standartlarla kurulmasını sağlamaktayız. Web Tasarım SEO web sitesi başlığı, açıklaması ve diğer meta etiketleri arama motorunda site konumlandırmada önemli yeri vardır; çünkü bunlar, arama motorlarına içeriği hakkında temel bilgi sağlar.

Arama motorlarında sitenizin sıralamasını belirlerken ana faktör olan web sitenizdeki içeriklerdir. İçerik aynı zamanda SEO dostu ve bilimsel açıklamalar içermelidir. Seos Ajans, içeriğinizi canlı kılmak, araştırmak ve en doğru makaleyi yazmak için özel bir ekibe sahiptir. Büyük SEO çalışması standart SEO odağı ile yapılması çok zordur. 2020 SEO nasıl yapılır? Yurt dışından Türkiye’de hizmet almak isteyen kişiler SEO Internet Company Turkey, SEO Company Turkey SEO Services Search Engine Optimization kelimelerini yazar mı? Cevap evet. Yurt dışından ulaşan müşterilerimize yurt dışı SEO çalışması da yapmaktayız. Ayrıca Türkiye genelinden ulaşan firmalarımıza daha fazla ihracat yapmalarını sağlamak için yurt dışı SEO çalışmaları yapmaktayız.

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Arama Motoru Optimizasyonu Amacı Nedir?

SEO’ nun en temel amacı arama motoru sonuçlarına siteyi alıştırmaktır. Bölgesel SEO çalışması nasıl yapılır? Bölgesel şehir bazlı ”SEO” çalışması yaptırmak için hizmetinizin başlığında, ”SEO” linki, meta anahtar kelimelerinde şehir ismi geçmelidir. Bu açıklama iç ”SEO” nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak verilebilir. Bu SEO işlemi sonrasında dış SEO nasıl yapılır sorusunun cevabını verip ”SEO” uygulamasını anlatmakta fayda vardır. Oluşturulan bölgesel ve şehir bazlı yerel seo uygulaması, her link için backlink ile desteklenmeli ve güçlendirilmelidir. Böylece tam SEO çalışması yapmış olursunuz. Web sitesi SEO Optimizasyonu hizmeti alırken arama motoru sıralaması için garanti olacak hizmeti almakta fayda vardır. SEO konusunda Performans Pazarlama Seo hizmeti veren bazı kişiler tarafından suistimal edilebilmektedir. SEO nedir? SEO Nasıl Yapılır? SEO açılımı nedir? Kendim SEO çalışması yapabilir miyim? gibi sorularınız için ayrıca Seos Ajans iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Neden SEO Yaptırmalısınız?

SEO’nun önemli bir özelliği, web sitenizi hem kullanıcılar, hem de arama motoru robotları için kolay şekilde okunmasını sağlamaktır. Arama motorları gittikçe gelişmiş hale gelmiş olsa da, bir web sitesini bir insanın yaptığı gibi görünmesini ve anlaşılmasını zorlaştırmaktadır. SEO, bu anlamda motorların her bir sayfanın içeriği hakkında ne olduğunu ve kullanıcılara nasıl faydalı olacağını anlamalarına yardımcı olmaktadır.

Google SEO Stratejisi

Etkili bir ”SEO” stratejisi uygulamak ve özellikle Google’ın SEO başlıca sıralama algoritmasına yapılmış son güncellemeleri ile artık açık ve kolay değildir. Alan adı yetkisi veya Google’ın dediği gibi “çevrimiçi iş otoritesi”, Google’da önemli bir sıralama faktörüdür. Google’da yüksek sıralamaya sahip olmak, meta veya anahtar kelime doldurma ile tatmin edici bir web sitesinin kullanıcılara sunulması ile olmaktadır.

SEO

Şehir Bazlı SEO Çalışmaları

Şehir bazlı SEO, Google’ın algoritma değişikliği yaparak lokasyon bilgilerini dikkate almasıyla gündeme gelmiştir. Kullanıcılar artık internette araştırma yaparken, kendi konumlarına en yakın yerde en çok tercih edilen hizmeti veren şirketi seçmektedir. Bu nedenle her şehir için yeni linkler oluşturarak SEO çalışmalarını gerçekleştirmekteyiz.

Bölgesel SEO Çalışmaları

Bölgesel SEO, geliştirmiş olduğumuz özel SEO yazılımı sayesinde tamamen organik olarak tek makaleden, tüm illerde ve ilçelerde otomatik olarak oluşturulan linkler Google tarafından işaretlendiğinde doğu bölgelerde %90, batı bölgelerde ise %70 oranında başarıya ulaşmaktayız.

Seo Danışmanlığı Hizmeti

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) başarılı bir dijital pazarlama çalışmalarında önemli bir etkenidir. İyi optimize edilmiş bir web sitesi, tüm dijital pazarlama kampanyalarınızda başarılı olmanız için sağlam bir platform haline gelir. Kusursuz bir SEO danışmanlığı planı size güçlü bir rekabet avantajı sağlayabilir, böylelikle rakiplerinizin hareketlerini ve çalışmalarını daha iyi gözlemleyerek işinize daha rahat yön verebilirsiniz. Ayrıca SEO Danışmanı Uzmanı ekibimiz ile görüşerek web sitenizi ücretsiz analiz ettirme imkanınız bulunmaktadır.

SEO denildiği zaman sadece site içinde yapılan iyileştirmeler olarak başlı başına nitelendirmek yanlış olur. Site içinde ki çalışmalar yapılan işlemlerden sadece bir tanesidir. Site içi olduğu kadar site dışında yapılan çalışmalar da SEO’nun bir parçasıdır. Arama sonuçlarına olumlu olarak yansıması için site içi ve site dışı SEO çalışmaları profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. SEO’da amaç sitenin arama sonuçlarında görünürlüğünü daha üst sıralara çıkarmaktır. Bunun neticesinde daha çok kullanıcının web sitenizi ziyaret etmesi en temel amaçlardan birisidir. SEO, sitenin organik yöntemlerle ulaşamayacağı sıralamaya doğal bir görünüm altında farklı etkilerde bulunarak siteyi yükseltme işlemi olarak da tanımlanabilir.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu Nedir? 

SEO, bir web sitesinin bilinen tüm arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmesi ve web site konumunun yükseltilebilmesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen bir isimdir. Bu çalışmaların temeli arama motorlarının çalışma prensibine dayanmaktadır. SEO uzmanları arama motorlarının ve robotların çalışmalarını yakından inceleyerek özel bir çalışma stili oluşturmaktadır. Böylece uygulanan bu yöntemler ile arama sonuçlarında web sitelerin çok daha iyi şekilde listelenmesini sağlamaktadır. Fakat arama motorlarında yükselmenin kesin ve net bir yöntemi bulunmamaktadır. Sürekli arama motorları tarafından yapılan güncellemeler ile web site sonuçlarında sitelerin yerleri geçici ya da kalıcı olarak değişebilmektedir. Bu yüzden SEO uzmanı kendi deneyimlerini, bilgisini ve tecrübelerini birleştirerek müşterilerine özel çözümler sunmak durumundadır.

Bilgiye ve aranan içeriğe ulaşmanın yolu arama motorlarından geçmektedir. Hızlı ve kolay şekilde talep ettiğimiz bilgiye ulaşmak ancak arama motorları sayesinde mümkün olmaktadır. Arama motorları internette var olan milyonlarca web sitesinin robotları aracılığı ile aramaları hedefleyerek dizinine ekler. Böylece arama motorları üzerinden talep edilen bilgiyi kolay şekilde ziyaretçilere sunmayı amaçlamaktadır. Arama motorları arama sonuçlarında en alakalı ve ziyaretçiyi bilgi anlamında doyuracak olan siteleri listeler. Bunu yaparken farklı açıklamaları, iç ve dış SEO ayarlarını dikkate alarak uygulamaktadır. Böylece arama motorları yapmış olduğu iş değeri yüksek ve ziyaretçiye gerçek bilgiyi sunabilen web sitelerini sıralamaktadır. Bunların neticesinde SEO uygulaması büyük ölçüde önem kazanmaktadır.

SEO ile Arama Motoru Sıralamalarında Yükselmek

Ticari faaliyet yürüten ve online pazarlama yöntemini kullanan firmaların tümü arama motorlarında ilk sırada yer almak istemektedir. Çünkü ilk sırada yer almak reklam ile mümkün olmaktadır reklam vermek ise maliyet anlamına gelmektedir. Reklamsız olarak organik şekilde arama sonuçlarında ilk sıralara yerleşmek pek çok site kurucularının hayalidir. İlk sırada yer almanın diğer bir yolu da SEO hizmeti çalışmaları ile aramalarda en üst sırada yer almaktır. Sitenin popülaritesini artırmak isterken yapılan yanlış uygulamalar sonucunda sitenin durumu daha da kötüye gidebilir, spam olarak algılanabilir ve arama sonuçlarından tamamen silinebilir. Bu gibi durumlar firma sahipleri açısından intihar demektir. Bu yüzden SEO çalışması yaparken sadece SEO uzmanlarından ve bu alanda referansları bulunan kişilerden destek almak her zaman daha olumlu sonuçlar verecektir.

Arama motoru optimizasyonu ile sitenin ilk hizmete başladığı zamandan başlayarak düzenli olarak sitenin durumunu kontrol etmektedir. Sitenin gelişimi ve popülaritesine bağlı olarak doğal arama sonuçlarında bu durum yansıtılır. Firmalar mevcut organik arama sonuçlarında bulundukları konumu uygun bulmuyor ve daha üst sıralara çıkmak istiyorsa SEO uzmanı ile görüşüp en kısa zamanda SEO hizmeti almalıdır.

SEO ile Site Ziyaretlerinizi Artırmak

SEO hizmeti almayı düşünenler için en başta SEO hizmetinin artısı olacak ziyaretçi artırma kriteridir. Ziyaretçilerin günden güne artmasını sağlamanın temel koşulu, ziyaretçilerinize hitap eden iyi bir hizmet sunuyor olmanızdan geçmektedir. Web sitenizde uzun süre durmayan ziyaretçiler, web sitenize olumsuz etki yaratmaktadır. Örnek vermek gerekirse; iki farklı A-B web sitesi düşünün, ikisinin de tüm özellikleri aynı olsun. A web sitesine giren ziyaretçiler ortalama 20 saniye sitede kalıp ardından siteyi terk ediyorken, B web sitesine giren ziyaretçiler ise ortalama 4 ile 10 dakika zaman aralığında sitede kalıyorsa B web sitesinin her zaman aramalarda önde çıkması doğal bir sonuçtur. Bu yüzden SEO çalışması bir yere kadar yeterli olabilmektedir. Her zaman kaliteli içerik, ziyaretçileri tatmin etmek ve doğru bilgilendirme yapmak kontrolünüz dışında olan ziyaretçilerin sitede kalmasını sağlamaya yarayacaktır. Bu da gelecek zaman içinde web sitenize olumlu etkiler yaratarak sitenizin günler geçtikçe sürekli yükselmesini olağan hale getirecektir.

SEO hizmeti edinerek web sitenizde ziyaretçilerinizi hızlı şekilde artıracağınız gibi aynı zamanda sitenizde bulunan hatalardan da kısa süre içinde kurtulmuş olacaksınız. Dijital dünyada uzun süre boyunca var olabilmenin temel şartlardan birisi de işi kuralına göre oynamaktır. İşi eğer kuralına göre oynamazsanız doğal arama sonuçlarında var olabilmeniz oldukça zordur. Bu yüzden SEO hizmeti satın alarak web sitenizin ziyaretçilerinizi arttırabilir, müşterilerinizi günden günde çoğaltabilir ya da itibarınızı yükseltebilirsiniz. Yaptıracağınız küçük bir SEO çalışması hem firma itibarınızı yükseltmek hem de internet dünyasının içinde uzunca bir süre var olmak için size çok büyük bir katkı sağlayacaktır. Ayrıca rekabet ettiğiniz firmalardan bir adım önde olmanız açısından önemlidir. Web siteniz için SEO hizmeti almanız kâr marjınızı artıracaktır.

Doğal SEO Çalışmalarının Önemi

Siteyi optimize ederken dikkat edilmesi gereken en temel konulardan birisi de yapılan bütün çalışmaların doğal akışa uygun olmasıdır. Doğal olmayan ve kullanıcıları manipüle edildiği anlaşılan tüm çalışmalar arama motorları tarafından kolayca anlaşılır ve olumsuz olarak siteye yansıtılır. Yapılan doğal olmayan işlemler sonunda yapmış olunan bütün SEO çalışmaları çöpe gidebilir. Bu yüzden doğal olan bütün çalışmalar işinizde daha çok yarar sağlar diyebiliriz. SEO çalışması yaparken çeşitlilik ön plana çıkan diğer unsurdur. Yapılan çalışmaların doğal olarak adlandırılabilmesi için ayrıca çeşitli olması gerekir. Farklı ellerde yapılan çalışmalar birbirinden bağımsız olacağı için arama motorları bu durumu fark edecek ve doğal olduğu algısını oluşturacaktır.

Doğal olan çalışmalar kullanıcıların siteyi faydalı bulması için önemlidir, böylelikle sitenize değer olarak artı puan getireceği gibi aksi durumlarda ise eksi puan getirecektir. Sitede yer alan bilgiler diğer web sitelerinde ya da sosyal medya platformlarında paylaşımı yapılırken, sanki herhangi bir kullanıcı paylaşıyormuş gibi yansıtılmalıdır. Böylece arama motorları sitenin faydalı olduğunu ve faydalı hizmetler ürettiğini anlayarak web sitesinin arama sonuçlarında birkaç basamak daha yukarı çıkmasını sağlayabilmektedir.

Neden SEO Çalışması Yapılmalıdır?

Dünyada internet kullanımının artması ile beraber teknolojisiz hiçbir şey yapamaz olduk. Herkesin istediği bilgiye, ürüne ve buna benzer bir çok şeye daha rahat ulaşabilmesi için internet kullanmak şart haline gelmiştir. Bu durum e-ticaret yapan işletmecilerin ve iş sahiplerinin satış yapmasında olumlu sonuçlar doğurmaktadır . SEO, arama motorlarında aranılan kelimenin linkler sayesinde öne çıkarılmasını sağlayarak bir çok işletmecinin işini kolaylaştırmıştır. Online pazarda aramalarda sitesini en üste çıkarmak isteyen işletmeciler SEO hizmetinden yararlanmaktadır. Fazla maliyet olmadan daha büyük kitleye hitap edebilmek için SEO çok önemli bir araç haline gelmiştir. Yalnız site kurulduktan sonra devamını getirmek önemlidir. Sürekli olarak düzenli bir biçimde içerik girilmesi arama motorunun o siteyi üst sıralamalara endekslemesi için şarttır.

E-ticaret yoluyla iş yapan ve daha fazla kitleye hitap etmek isteyen işletmeciler için SEO hizmeti vazgeçilmez bir yöntemdir. E-ticaret kullanan insanlar SEO sayesinde organik takipçiler elde edebilir hatta yapılan alışveriş sayesinde bu insanlar düzenli müşteri yakalayabilir. Sitenin açılmasıyla öncelikle botlar takip eder ve sonrasında düzenli olarak içerik girilmesi, özgün olması, kopya ve buna benzer durumlar söz konusu olmadığında takipçi sayısı hızla artabilir. İşletmeci eğer kadın bijuteri ürünleri satıyorsa, kadın giyim makyaj gibi kadına yönelik ürünleri satan bir firmayı hedef alabilir. Böylece daha fazla kitlelere hitap edebilir ve kendini ön plana çıkarabilir. Ayrıca kullanılan görseller de satış yaparken müşteriyi çekmek için önemlidir.

SEO’nun İşletmeler İçin Önemi Nedir?

Günümüzde tüketiciler belli bir marka değeri olan ürünler veya çok tıklanan bir internet sitesine güvenmek isterler. İnsanlar güvenmediği sitelerden alışveriş yapmazlar ve genelde alışveriş yapacak oldukları zaman marka değeri olan ürünler hep üst kısımda yer almaktadır. Genelde tüketicilerin arama motorunun en alt kısmına inerek alışveriş yaptığı çok nadir görülen bir durumdur. SEO hizmeti bu durumda devreye girer ve sitenizin en üst kısımda yer almasını sağlayarak insanlara güven veren bir alışveriş hizmetini sunar. Bu şekilde işletmecilerin sitesinin ilk sırada yer alması müşteriye güven verir ve siteye giriş yapmasını sağlar. İşletmeciler için büyük bir öneme sahip olan SEO hem işletmeciler için hem de alışveriş yapacak olan kişiler için vazgeçilmez bir internet hizmetidir.

SEO Ve Arama Motorları

SEO baştan sona arama motorları ile doğrudan alakalıdır. Firmanızın ya da çalışmalarınızın kullanıcıya ulaşabilmesi için öncelikle Google, Yandex, Bing vb. bilindik arama motorlarında üst sıralarda çıkması gerekmektedir. Web sitenizin varlığı, SEO çalışmalarının başarısından geçmektedir. Ölçülebilir çalışmalar, mantıksal ve stratejik çalışma yapmak tamamen organik SEO çalışmasını oluşturmaktadır. Google da ismimin çıkmasını istiyorum talebiyle gelen müşterilerimize öncelikle SEO’nun ne olduğunu ve nasıl yapıldığını anlatmaktayız. Peki arama motorlarında ilk sırada yer almak için ne yapmak gerekir? İşte tam da burada seo hizmeti devreye girmektedir. SEO Google tarafından site sahibi olan herkesin birbirleri ile kurallı, stratejik ve süreçte değişen özelliklerin web sitesine uygulanmasıyla oluşan kavramdır. SEO hizmeti alarak web sitenizi üst sıralara çıkarabilirsiniz. Google da üst sıralara çıkmanın ücreti çok değişken olup standart bir fiyat bulunmamaktadır. SEO hizmeti ücretleri web sitenizin geçmişine, yaşına, aldığı trafiğe, marka bilinirliğine, rakiplerinin gücüne vb. kriterle göre bir seo uzmanının ne kadar emek harcayacağına göre değişmektedir.

SEO Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Belirlenmektedir?

SEO fiyatı belirlenirken web sitesinin geçmişi, rakipleri, daha önce seo çalışması yapılıp yapılmadığı, backlink sayısı, anahtar kelimenin popülerliği, seo çalışması süresi gibi faktörler alacağınız hizmetin fiyatlarını değiştirmektedir. Ayrıca aylık seo hizmeti ve yıllık seo hizmeti, performans pazarlama seo çalışması fiyatları birbirinden ayırmaktadır.

SEO Hizmeti Almazsanız Ne Olur?

SEO çalışmalarının olmadığı bir web sitesi, Google, Yandex gibi arama motorlarında bulunmanızı imkansız kılacaktır. Firmanızın daha iyi bir yere gelmesini istiyorsanız öncelikle kullanıcıların ve arama motorlarının taleplerini yerine getirmelisiniz. E-ticaret ya da hangi alanda olursanız olun, ziyaretçi sayınızı artırarak hedef kitlenizi genişletmeniz işinizde yarar sağlayacaktır. SEO hizmeti, bir web sitesinin tasarım ve yazılım gibi diğer özellikleri kadar önemlidir. Artık web sitesi bulunan her firma SEO çalışmaları için yardım almaktadır.

Search Engine Optimization Çalışması Neden Gereklidir?

Tek başına bir web sitesine sahip olmak e-ticaret için yeterli olmamaktadır. Teknolojik ve sanal dünyaya ayak uydurmak, burada rakiplerinizin önüne geçmek için web tasarımı atılan ilk adım olarak düşünülebilir. Arama motorları tarafından algılanan web sitenizin daha görünür olması, trafik alması ve daha pek çok olumlu sonuç için SEO çalışması konusunda mutlaka bu hizmet alınmalıdır. Aksi halde web siteniz arama motorlarının en son sayfalarında işlevsiz bir şekilde yer almaya devam edecektir. SEO çalışmasının faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

SEO Çalışmasının Faydaları

 • Web sitenizin görünür ve tanınır olmasını sağlar, bilinilirliğinizi arttırır.
 • Bir marka haline gelerek, güven vermenizi sağlar.
 • Arama motorlarının en üst sıralarında yer almasını hedefler ve destekler.
 • Hedef müşteri kitlenizin size daha kolay ve hızlı ulaşmasını sağlar.
 • Daha fazla müşteriye daha hızlı şekilde ulaşmanızı destekler.
 • E-ticaret satışlarınızın doğrudan artmasını sağlar.
 • Google algoritma değişikliği sonrasında SEO ile yeniden sıralama kazanabilirsiniz.

Seo çalışmalarının faydaları elbette ki bunlarla da sınırlı değildir. Daha pek çok faydası bulunan bu çalışmanın sonuç vermesi için sürekliliğe ve profesyonel stratejilere gereksinimi vardır. Eğer siz de tüm yukarıda saydıklarımızı hedefliyor ve hemen buna istinaden SEO çalışması konusunda etkin ve yetkin profesyonel hizmet almayı istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 10 ağustos 2020 yılında yapılan Google algoritma değişikliği sonrasında bu süreçten etkilenen ve sıralaması düşen web sitelerini yeniden ilk sıralamalara getirmeyi amaçlıyoruz. Google algoritma değişikliği sonrasında değişen web sitenizin sıralamasını eski haline getirmenin en iyi yollarını bulmak ve Seos Ajans olarak sonuç ve hedef odaklı SEO çalışmalarımız ile büyümeye hazır mısınız?

SEO Çalışması Yaptırmak İstiyorum Diyorsanız;

Eğer SEO hizmetinin size getirilerine ikna olduysanız ve SEO çalışması yaptırmak istiyorum diyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz! Bahsettiğimiz SEO çalışması hizmetinin en verimli SEO çalışması hizmetini Seos Ajans olarak sektör liderleri arasında yer alan firmamızdan SEO hizmeti alabilirsiniz. Sitenizin müşteri kitleniz tarafından daha görünür ve tanınır olması, kolay ulaşılabilir olması ve çok daha fazlası için SEO hizmeti almak üzere hemen iletişime geçebilirsiniz.

Arama Motorlarında Yükselmek Neden Önemlidir?

Artık arama motorları dünya çapında büyük önem taşımaktadır. Kişisel ya da sektör bazlı olarak yer edinilen arama motorlarında ön plana çıkmak ve hedeflenen kitleye ulaşma konusunda da büyük faydası bulunmaktadır. Artık her firmanın bir web sitesi olması gerekmektedir. Değişen ve gelişen teknolojik dünya da var olmak için web sitenizin olması şarttır. Ancak tek başına bir web sitesine sahip olmak görünür bir şekilde üst sıralamaya çıkmanızda yeterli olmamaktadır. Bunun yanı sıra web sitesinin uygunluğu ve özel teknik çalışmalar ile hedef kitleye daha görünür kılınması için destek alınmalıdır. Bu noktada SEO çalışmaları sitenizi geliştirmek için verimli bir yöntemdir. Arama motoru optimizasyonun temel amacı para kazanmaktır. SEO hizmeti alan şirketler para kazanmaktadır. Doğru bir seo hizmeti alarak arama motorlarında ön plana çıkmayı hedefliyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Seos Ajans olarak sizlere en profesyonel arama motorları optimizasyonu hizmeti sunmaktayız.

SEO Hakkında Yanlış Bilinenler

SEO çalışmaları hakkında yanlış bilinen bir çok detay vardır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almaya yönelik olan bu çalışmanın verimsiz ve gereksiz olduğu algısı tamamen yanlıştır. Yanlış uygulanan tekniklerin olumlu sonuçlar getirmesi de beklenen yanlış düşüncelerden biridir. SEO çalışması bütünseldir ve kesinlikle profesyonel kişiler tarafından ciddi emek ve mesai harcanarak uygulanmaktadır. SEO çalışması bir web sitesi için tek başına yeterli olmayıp buna paralel çalışmalar ile de desteklenmesi gereklidir. SEO çalışması yapılırken tüm stratejiler bir bütün olarak değerlendirilir. SEO çalışması yapılırken ücretli reklamlar ile de desteklenmesinde fayda vardır. SEO hizmeti verdiğimiz müşterilerimize aynı zamanda küçük bütçeler ile Google Ads, Facebook ve Instagram reklamları vermeleri önermekteyiz.

Hem SEO uygulaması yapan hem de SEO hizmeti alan kişiler tarafından yanlış bilinen çok detay bulunuyor. SEO ne değildir ve SEO hakkında yanlış bilinenler nelerdir sorusunun en kısa yanıtı ise;

Arama Motoru Optimizasyonu Hakkında Yanlış Bilinenler

 • SEO çalışmaları doğru strateji ve hedefler doğrultusunda ilerlenmez ise olumsuz yönde etki edebilir.
 • SEO çalışması yapılmadan da bir web sitesi üst sıralara çıkabilir.
 • Tüm seo uzmanları aynı teknikleri uygulamaktadır. Seos Ajans olarak her proje için genel standartlar dışında farklı stratejiler üreterek web sitesi seo çalışması yapmaktayız.
 • Web sitem uzun yıllardır iş yaptığım sektörümde ki anahtar kelimelerde ilk sırada, bu yüzde seo yaptırmak istemiyorum. Bu kabullenme kesinlikle yanlış olup seo çalışmalarının sürekli yapılması gerektiğini müşterilerimize anlatıyoruz.
 • SEO kelimesinde ilk sırada çıkan firmalar Türkiye’nin en iyi seo firmaları mı? Tüm SEO ajansları doğru seo hizmeti verebilir. SEO kelimesinde ilk sıralarda çıkan SEO ajansları beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu yüzden bu doğru bir kriter değildir.

Tüm bunlar seo hakkında yanlış bilinenler olarak sıralanbilir. Bu nedenle web sitesi arama motorlarının en uç köşelerinde kaybolan, sitesinden istediği verimi alamayan ve bütün sermayesi boşa giden çok sayıda işletmeci bulunmaktadır. SEO hakkında doğru detayları öğrenmek, seo hakkında daha fazla bilgi alıp profesyonel bir hizmet almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Seos Ajans olarak yıllardır sektörde yer alan öncü SEO firmaları arasında yer almaktayız. Türkiye çapında her bölgeden hizmet almak üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Ne Değildir?

SEO, sanal ortam ile uğraşan kişilerin kurduğu internet sitesi için mutlaka yapılması gereken çalışmaların bütünü olarak ifade edilmektedir. En basit tanımı ile SEO arama motoru optimizasyonu çalışmalarıdır. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve aynı zamanda web site sayısının giderek artış göstermesi dijital ortamda oluşan rekabetin kazananı olabilmek için SEO çalışmalarını tercih etmek büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu çalışmalar web sitelerinin arama motorlarının en üst sıralarında yer almasını, doğru hedef kitleye ulaşılmasını, web sitesinin yoğun ve etkili trafik almasını ve ticari amaçla kullanılan bir siteyse satışlarının artmasına yaramaktadır. Ancak tüm bu faydalarına rağmen hala SEO çalışması hakkında yanlış bilinen durumlar ve SEO hizmetine ön yargı oluşması muhtemeldir.

Diğer Hizmetlerimiz Nelerdir?

Geniş ve tecrübeli ekibimiz ile SEO dışında bir çok hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimiz arasında web tasarım, marka danışmanlığı, sosyal medya yönetimi, sistem danışmanlığı, yazılım ve bir çok hizmet bulunmaktadır.

SEO HİZMETİ

SEO Nedir?

SEO, tam anlamı ile web sitenizin bir çok özelliğinin geliştirilmesine dayanan, Google, Yahoo gibi arama motorlarının belli başlı kriterlerini yerine getirerek arama motorlarında yukarıya çıkma, taşıma sürecidir. SEO (Arama motoru optimizasyonu) bir internet sitesinin arama sonuçlarında ki sıralamasını çeşitli yöntemler ve profesyonel bir çalışma ile organik olarak ilk sayfalara yükselmesinin tek yoludur.

Neden SEO Yaptırmalıyım?

E-ticaret ve İnternet üzerinde ki bir çok sektörün artması ve fiziksel mağaza sahiplerinin iş alanlarının azalması web sitelerinin önemini arttırmıştır. Bir çok firma İnternet üzerinde bir çok alana yatırımlarını da bu oranda arttırmıştır. Web siteleri artık günümüzde firmaların internet üzerinde ki marka değerini yansıtmakta ve satış-pazarlama konusunda büyük bir etken olmaktadır.

Google SEO

SEO stratejisini etkili bir şekilde uygulamak, yapılmış olan son güncellemeler ile beraber Google SEO algoritması tamamen açık ve kolay yapılabilir değildir. Çevrim içi iş otoritesi yada Google’ın dediği üzere ”Alan adı yetkisi” Google’da önemli bir sıralama faktörü olmuştur. Google’da ilk sayfalara gelmek isteyenlerin yapması gereken Meta etiketleri, anahtar kelimeleri doldurmaktan çok kullanıcı dostu bir web sitesinin kullanıcıya sunulmasından geçer.

SEO DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlığı; SEO yani arama motoru optimizasyonu dijital pazarlama ve marketing için önemli bir unsurdur. Bir web sitenizin iyi ve profesyonel şekilde optimize edilmesi tüm dijital pazarlama kampanyalarınıza uygun bir ortam hazırlar. Sizlere sağlayacağımız SEO planları rekabet içinde olduğunuz web sitelerinden sıyrılmanızı sağlayacaktır. Sitenizi ücretsiz analiz ettirmek için bizler ile görüşe bilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

SEO (Arama motoru optimizasyonu) iyi yapıldığı taktirde web siteniz ve marka bilinirliğiniz için iyi sonuçlar verecektir. Bu yolda SEO Danışmanlığı alacağınız firmanın hangi hizmetleri sizlere verdiğine dikkat etmeniz sizlerin yararına olacaktır. Firmamız bu konuda İçerik girişi, makale, backlink, ürün düzenlemesi, dijital pazarlama gibi bir çok konuda sizlere danışmanlık vermektedir.

Bireysel SEO Danışmanlığı

SEO yani arama motoru optimizasyonu sadece kurumsal veya e-ticaret siteleri için uygulana bilir bir dijital pazarlama tekniği değildir. SEO Bireysel sitelerinizde, blog sitelerinde, kariyer sitelerinizde ve bir çok amaç ile kuruşmuş sitelerinizde kullana bileceğiniz bir dijital pazarlama yöntemidir. Firmamız bu noktada sizlerin hedeflerini dikkatlice dinledikten sonra sizlere SEO hizmeti danışmanlığında bulunacaktır

Diğer SEO Danışmanlığı Hizmetleri

Şehir Bazlı SEO

SEO Google’ın son güncellemeleri ile beraber şehir bazlı olarak da yapılabilir hale gelmiş ve bu noktada ciddi öneme sahip duruma gelmiştir. İnternet üzerinden verilen bazı hizmetlerde insanlar artık lokasyon bildirir konuma gelmiştir. Şehir bazlı SEO için bir çok yeni strateji ve dijital pazarlama yöntemlerini SEO ile karıştırıyor ve web sitelerinize Şehir bazlı arama motoru optimizasyonu uyguluyoruz.

Bölgesel SEO

Bölgesel SEO, bizlerin geliştirmiş olduğu ve özel teknikler kullanılarak yapılan bir sitemdir. Bu sistem Google’ın algoritmasını en doğru şekilde algılayıp cevap veren bir sistematik şemadan oluşmaktadır. Bu şema piramit yöntemi ile oluşturulmuş; doğru içerik, doğru link, ve iç SEO dostu site üçgeni üzerine inşa edilmiştir. Sizlerde bölgesel SEO konusunda profesyonel ekiplerimizden bilgi alabilirsiniz.

Yurt Dışı SEO

SEO Arama motoru optimizasyonu sadece firmaların yurt içinde verdiği destek ile sınırlandırılamaz. SEO evrensel şekilde Google’ın güncellemeleri ve kriterleri dikkate alınarak yapılan bir optimizasyondur. Biz SEO ajansı olarak bu noktada en gelişmiş SEO Sistemlerini ve alanında uzman makale yazarlarını kullanıyor ve sitelerinizi ülke fark etmeksizin hedeflerine ulaştırıyoruz. Bu nokta da daha fazla bilgi için bizim ile iletişime geçe bilirsinizç

İşler nasıl ilerliyor ?

YOL HARİTASI

İşlerin nasıl ilerlediğini ve nasıl yükseldiğinizi merak mı ediyorsunuz?

İlk yapılacak iş kesinlikle planlama ve strateji. Skype ve Zoom gibi platformlar üzerinden yapacağımız görüşmeler ile hem birbirimizi tanıyor hem de yol haritamızı birlikte çiziyoruz.

Ön planlama sonrasında detaylı bir rakip analizi yapılır. Bu analizler sonucunda rakiplerin anahtar kelimeleri ve bir çok özelliği dikkate alınarak bu yolda detaylı çalışmalar planlanır.

Rakip analizimizden sonra çalışmalara başlamadan önce kendi sitemiz analiz edilir. Sitemizin iç SEO açısından herhangi bir problemi varsa düzeltilir.

Rakiplerinizden ayrılmak ve ön plana çıkmak için en uygun anahtar kelimenin seçimini birlikte belirliyoruz.

Sitemiz hazır ve rakiplerimizi tanıyoruz. Artık çalışmalarımıza emin adımlarla başlamanın tam zamanı.

Yaptığımız çalışmaları sizler ile senkronize olarak yapar ve sizleri düzenli olarak bilgilendiririz.

Sıkça Sorulan Sorular

Çalışmalar türlerine göre farklı indexlenme sürelerine sahiptir. Bu sebeple her çalışma Google gözünde aynı sürede farkındalık oluşturmaz. Ortalama çalışmaların etkisi kelime ve sektör rekabetine göre ortalama 3 hafta – 4 ay arasındadır. Bu süre iletilen analizlerin sitede uygulanma süresi ile doğru orantılı olarak artabilmekte ya da azalabilmektedir.

Bu sorunun cevabını sizlere bir örnek ile açıklayabiliriz. Bir uçağa ne kadar yakıt koyarsanız uçak o kadar mesafe uçabilir fakat yakıtı bitince yere çakılacaktır. Ads ide buna benzetebiliriz. Buna karşın SEO ise organik olarak uçuş yoludur. Yakıt gerektirmez!

Neden Arama Motoru

– Anahtar kelimelerinizde üst sıralarda yer almak

– Ziyaretçi sayısını arttırmak

– Siteniz üzerinden sağlanan geri dönüşleri yükseltmek

– Sitenizin maddi ve manevi değerlerini korumak

– Marka bilinirliğini yükseltmek

– Hedef kitleniz ile siteniz arasındaki güveni korumak

– Reklam performansınızı yükseltmek

Öncelikle ziyaretçi beklentilerini iyi analiz etmek gerekir. Ziyaretçi yaptığı aramaların sonucunda bilgi mi almak istiyor, ürün veya hizmet satın almak mı istiyor yoksa siteyle farklı etkileşimler mi gerçekleştirmek istiyor? Bu analizler sonucunda ziyaretçi beklentisine uygun ticari hedefe, marka bilinirliğine veya etkileşime yönelik bir çalışma planlanmalıdır. Ziyaretçilerin sitede geçirecekleri her bir saniyeyi, ziyaretçiyi memnun edecek şekilde kurgulayarak gerçekleştiriyoruz.

Çalışmaların etki süresi sitenin yapısına, sektörün rekabet seviyesine ve anahtar kelimelerin gücüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak yaptığımız çalışmaların etkisini ilk 2 ay organik trafiklerdeki değişimlerle görüntülüyor, en hızlı çıkışları 4 – 6 ay aralığında yakalıyor ve mutlak başarıyı 10 – 12 ayda gösteriyoruz. Tüm bu öngörüleri yapmadan önce timeline grafiğini sağlıklı oluşturmak gerekir. Profesyonel ekibimizin uzmanlık alanlarına göre iş bölümlerini gerçekleştirerek çalışmaların yürütülmesi en sağlıklı sonucu verecektir.

Google yönergelerinde de belirttiği gibi, hiç bir ajansın doğrudan Google ile bağlantısı olmadığı için sayfa ve sıra garantisi vermek dürüst bir yaklaşım değildir. Doğru hedefleme ve çalışmalarla düzenli sıralama ilerlemesi mümkündür. Çalışma süresinde hedeflediğimiz tüm anahtar kelimeler için yaptığımız çalışmalarda kalıcılık garantisi sağlıyoruz. Siteniz için gerçekleştirilen tüm SEO çalışmaları sonlandırırsanız dahi tarafımızca silinmez veya kaldırılmaz. Yapılan çalışma rapolarlarını 1-2 yıl sonra kontrol etseniz dahi oradaki bağlantıların kalıcı olduğunu görebilirsiniz.

Neden Bizi Seçmelisiniz

SEOSAJANS olarak öncelikli gayemiz müşteri ile iletişimi hiç koparmamaktır. Birçok firmanın aksine çalışmalara başlandıktan sonra sizler ile sürekli iletişimde olur ve senkronize bir şekilde çalışma yürütürüz. Alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz ile çalışmalarınızı tamamen manuel şekilde yaparız. Unutulmaması gereklidir ki bu işlemler yanlış yapıldığı taktirde geri dönüşü hiç kolay olmayacaktır.

Fiyatlandırmalarımız sunduğumuz ek opsiyonlara ve çalışmalarımızın kalitesine / yoğunluğuna göre şekillenmektedir. 

SEM

Bu sorunun cevabı böyle açıklana bilir; hedef kitlenize ve bulunduğunuz sektöre, devamında sektördeki konumunuza, devamında  belirlediğiniz KPI’lara ve bütçenize göre değişkenlik gösterebilir. Web sitelerinizde yaptığınız SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmaları ile uzun vadeli başarı sağlarken ve çoğunlukla ROI (Return On Investment) daha yüksek olurken, SEM dijital pazarlama çalışmaları ile yalnız ücret ödediğiniz kadar başarı gösterebilirsiniz. Bizlerin fikirleri SEO ve SEM çalışmaları arasında tercih yapılması yerine sitenizin ihtiyaçlarına göre belirlenebilir SEM çalışmalarına da belli aralıklar ile destek vermeniz yönünde olacaktır. Örnek vermek gerekir ise marka aramalarınızı içeren kelimeler için AdWords çalışmasını sürekli olarak gerçekleştirmeniz ciddi anlamda önemlidir. Örnek vermek gerekirse; SEM çok yüksek para ödediğimiz ama bize iyi dönüşüm getiren kelimeleri SEO da da hedefleyelim ki, uzun vadede oradan tasarruf ettiğimiz ücreti farklı kelime gruplarına kaydırarak, daha kazançlı kampanyanlar kurabilelimemizi sağlasın.

Yazılım ekipleri ve SEO departmanları bir piramit yapısı gibi çalışmalıdır. Yani bu iki ekip sürekli olarak iletişim içinde olmalıdır.

Search Optimization

Kaliteli oluşturulmuş bir blog sayfası hedef kitleniz ile samimi iletişim kurmanızı sağlar, organik trafiğe doğrudan etki edebilir. Ek olarak , SEO tarafında site içi link akışlarını geliştirerek Blog içerikleri ile ilgili ekstra bağlantılar kurulmasına etki edebilir. Satış kanallarına ziyaretçileri çekme de dolaylı katkı sağlayabilir Aynı zamanda marka bilinirliği ve itibarına da pozitif yönde etki eder. Bilgilendirici blog içerikleri ile etkileşim ve paylaşım alarak alternatif backlink edinme konusunda da dolaylı katkı sağlayabilir.

Web sitesi tasarımı bir çok yönden SEO ya etki edebilir. Web site tasarımı Kullanıcı deneyimi açısından önemli bir yere sahiptir. Kullanıcı deneyiminin sitenizde iyi olması ilerisi ve hedefleriniz için iyi sonuçlar verecektir.

Whatsapp
Mail

info@
seosajans
.com

İstanbul

Kordonboyu / Kartal

Sizi Arayalım