SEO

Google SEO optimizasyonu ile web sitenizi Google arama motorunun kriterlerine göre optimize ediyoruz. Bu optimizasyon ile web sitenizin Google' da üst sıralara çıkmasını sağlıyoruz.

Seos Ajans' a özel lokasyon SEO çalışmaları ile il veya ülke bazlı anahtar kelimeler' de ilk sayfa' da olmanızı sağlayacak çalışmalar uyguluyoruz.

SEO eğitimi ile ister kişisel gelişiminizi sağlayıp gelir elde edebilir isterseniz de kurumsal açıdan kendinizi geliştirip firmanızın ilk sayfalara gelmesini sağlaya bilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti
01
SEO Nedir?

SEO Nedir?

Google SEO

SEO, web sitenin bel kemiği olarak nitelendirilebilir. Web sitenin en önemli parçasını oluşturan SEO sitenin iç yapısını, kodlamalarını, makale bazlı içeriğini ve genel web tasarımını Google ve diğer gelişmiş arama motorları içerisinde arama yapılırken web sitenizin bulunmasını ve öne çıkarmasını sağlayan bir nevi yardımcınız/çalışanınız gibi olan bir hizmettir.

Arama Motoru Optimizasyonu olan (SEO), kısaca web sitesinin arama sonuçlarında en üst sıralamalara çıkması adına yapılması gereken önemli olan bir unsurdur.

SEO Nedir?
02
SEO Hedefi

SEO' da Hedef Nedir?

Hedef İlk Sayfa

Search Engine Optimization, Türkçe karşılığı ile Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir, SEO’nun genel amacı, arama motoruna yazılan anahtar kelimeler doğrultusunda arama sonuçlarında web sitesinin sıralamanın üstüne çıkmasını sağlamak için yapılan iki aşamalı optimizasyon hizmetidir. SEO’da kendi içerisinde ikiye ayırmak mümkündür. 

İç & Dış SEO

Bunlar; Site İçi ve Site Dışı SEO olarak açıklanabilir. Yani, sitenin iç yapısındaki ve dış yapısındaki optimizasyonları sağlamak için bulunmaktadır. Google Arama motoruna yazılmış olan anahtar kelimeler önem kazanmaktadır, arama motoru optimizasyonu için burada ki en temel amaç bu anahtar kelimeler ile arama motorlarının ilk sıralarında bulunan sitelerden olmaktır. Bu tür SEO çalışmalarının yapılması firmaların gelişmesi açısından çok büyük katkı sağlamaktadır. Google Arama motorlarında SEO için aranan önemli anahtar kelimenin, sonuçlarda daha rahat şekilde taranmasını sağlar ve böylece sitenizin üst sıralamalara oturmasını sağlar.

SEO Ajansı

Bu rehberimiz de E-ticaret siteleriniz için arama motoru optimizasyonu olan SEO optimizasyonu yapmanın yararları nelerdir? Neden arama motoru optimizasyonu yapılmalıdır? ve arama motoru optimizasyonu nedir ? gibi sorularınıza açıklayıcı şekilde tanım yapmaktayız. Seos Ajans arama motoru optimizasyonu hizmetinden yararlanmak isterseniz, hizmetimizin içerisinde nelerin bulunduğunu detaylı şekilde yazımızda açıklıyoruz.

03
Neden SEO

SEO Neden Yapılmalı?

Müşteri Potansiyeli

SEO, yani “Search Engine Optimization” ; arama motorlarının web sitesini detaylı olarak analiz etmesi ve arama sonuçlarında daha faydalı sonuçlar alabilmeyi amaçlayan bir hizmettir. Arama motorları, aratılan kelimelerin sonuçlarını kullanıcılara uygun şekilde çıkartır, ayrıca kullanıcıların da ulaşmak istedikleri bilgiye kolaylıkla ulaşabilmesini sağlar. Arama sonuçlarına bakıldığında web sitesinin daha yukarı sıralamalarda olmasını kolaylaştıran Arama motoru çalışmaları, her web site sahibi kişiler veya firmalar için kullanılmalıdır.

Tüm web site sahiplerinin organik ve olumlu sonuçlara ulaşmasında yararlı olan temel gereksinim arama motoru optimizasyonu çalışması yapmaktır. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarını herkes yapamayacağı gibi her işin uzmanına danışılmalı ve arama motoru optimizasyonu ancak SEO uzmanı olarak nitelendirilebilecek profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Arama Motoru Optimizasyonu
04
Optimize

SEO'nun İçeriği

Google'ın Kriterleri

Profesyonel olarak arama motoru optimizasyonu yapan uzmanlar ile; Web sitenin yapılandırması, online pazarlama adımları ve sitenin iyileşmesi adına arama motoru optimizasyonu çalışmaları yapılmaktadır. Sitenin kodlamasını, sayfa içerisinde gezinirken ki hız faktörlerini , URL yapısını ve diğer bir çok uygulamaların eksiksiz yapıldığı biz hizmet sağlamaktayız. Web Tasarım seçeneği ile web sitenin başlığı, meta açıklaması ve anahtar kelimelerin doğru şekilde hazırlanması, arama motoru sonuçlarında önemli bir etkendir.

İçerik Üretme
Google Kriterleri

Arama motorları sonuçlarında web sitenizin sıralamasını belirleyen temel gereksinim, kullanacağınız web sitesi içerikleridir. İçeriklerinizin kaliteli olmasının yanı sıra arama motorlarının kriterlerine uygun nitelikte ve okunabilir olması gereklidir. Seos Ajans olarak verdiğimiz arama motoru optimizasyonu hizmetinde, içeriklerinizin detaylandırılmasında ve doğru şekilde, işinize uygun makale yazmak adına çalışmalar yapmaktayız. SEO çalışmasın da büyük hedefler konulduğunda standart ve basit bir arama motoru kriteri ile yapmak fayda sağlamayacaktır. Ayrıca verdiğimiz arama motoru optimizasyonu hizmeti sadece yurt içinde değil, yurt dışında ikamet eden/iş yapan müşterilere de yurt dışı arama motoru optimizasyonu çalışmaları için hizmet sağlamaktayız. Türkiye içerisinde de ihracat işlerini arttırmak isteyen ve bize ulaşan müşteriler için de yurt dışı bölgesel arama motoru optimizasyonu çalışmaları sağlamaktayız.

05
Kitle

Temel Amaç

Ziyaretçinizi Arttırın

Arama motoru optimizasyonu’ nun en temel amacı aslında arama motoru sonuçlarına web sitesini alıştırmak, öne çıkarmaktır. Örneğin bölgesel SEO çalışması yapıldığı zaman, öncelikle verilecek hizmetin temelinde çalışmanın yapılacağı bölgenin adı geçmelidir. Ayrıca arama motoru optimizasyonu hazırlığı yaparken sitenizin meta bölümünde de anahtar kelimelerin içerisinde şehir ismi bulunmalıdır. Bölgesel olarak arama motoru optimizasyonu yapmak istediğinizde bu hususlara dikkat etmelisiniz. Yapılacak olan bölgesel veya şehir içerikli arama motoru optimizasyonu uygulamasında verilen linkler backlink içermelidir ve böylece desteklenmelidir . Donanımlı bir arama motoru optimize çalışması yapmak için bunlar şarttır. 

SEO Hizmetini İyi Seçin

Web siteniz arama motoru optimizasyonu hizmeti alırken, arama motoru sonuçlarında web sitenizin sıralaması için garanti bir sonuç elde edeceğiniz arama motoru optimizasyonu hizmeti almanızda fayda vardır. SEO nedir? Arama motoru optimizasyonu Nasıl Yapılır? Web sitemin arama motoru optimizasyonu çalışmalarını kendim yapabilir miyim? gibi bir takım SEO çalışması hakkında sorularınıza detaylı bir yanıt bulamazsanız, ayrıntılı bilgi için Seos Ajans iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Google SEO

SEO hizmetinin sunduğu temel özelliklerden birisi; web sitenizin hem kullanıcılar, hem de robotlar için kolay şekilde okunmasını sağlamaktır. Arama motorları zamanla gelişmiş hale gelmiş olsa bile, bir web sitesini bir insanın araştırıp gözlemlediği gibi kesin sonuçlar ile yapamamaktadır. Bu nedenle de web sitesinin görünmesini ve anlaşılmasını zorlaştırmaktadır. Arama motoru optimizasyonu, bu anlamda arama motorlarının her bir sayfanın içeriği hakkında ne olduğunu ve kullanıcılara nasıl faydalı sonuçlarının olacağını direkt olarak anlamalarını sağlamaktadır.

06
Google

Google SEO

Arama Motoru

Google’ın SEO stratejisini kullanmak, sıralama algoritmasının geliştirilmesi adına yapılan son güncellemeleri ile artık kolay olmamaktadır. Alan adı yetkisi veya Google’ın ”online iş otoritesi” olarak ifade ettiği unsurlar önem taşımaktadır. Google’da yüksek sıralamalara çıkmak, meta veya anahtar kelimelerin geliştirilmesi uygun hale getirilmesi ile arama sonuçlarının başarılı olduğu bir web sitesi sunulmaktadır.

Google SEO
07
City

Şehir Bazlı Çalışma

Şehir Bazlı SEO

Şehir bazlı SEO, Google’ın arama motorları algoritmasında değişiklik yaparak, kullanıcıların lokasyon bilgilerini arama motoruna dahil ederek lokasyona bağlı sonuçlar çıkartması ile başlamıştır. Kullanıcılar Google arama motorunda araştırma yaparken, kendi konumlarına en yakın olan ve hizmetinden memnun kalınmış en çok tercih edilen firmayı/markayı sonuçlarda çıkartan yerleri tercih etmektedir. Bu sebeple her şehir için farklı ve uygun linkler oluşturarak arama motoru optimizasyonu çalışma hizmeti gerçekleştirmekteyiz.

Şehir Bazlı Çalışma
08
State

Bölgesel Çalışma

Bölgesel SEO

Bölgesel SEO,  arama sonuçlarında konumunuz ile hizmetinizin bağdaşması neticesinde arama motorları sonuçlarında, hedef kitleniz olan bölgenizdeki kullanıcıların web sitenizi en üst sıralarda görmesi adına yapılan bir çalışmadır. Ayrıca firmanızın sektörde büyümesine yarayan bölgesel çalışmalar öncelikle kendi bölgenize daha sonra ülke çapında tanınıp bilinmeniz için gelişmenizde yarar sağlamaktadır. Bölgesel arama motoru çalışmaları bu sebeple önemli bir nitelik taşımaktadır.

Bölgesel Optimizasyon
09
Strateji

SEO Danışmanı

Danışmanlık Hizmeti

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) başarılı bir dijital/online pazarlama çalışmalarında bulunması gereken önemli bir unsurdur. İyi bir şekilde optimize edilen web sitesi, tüm dijital ortamdaki pazarlama kampanyalarınızda başarılı bir sonuç elde etmenizi sağlar ve kaliteli bir işletmeye dönüşmenizi sağlar. Kusursuz bir arama motoru optimizasyonu danışmanlığı planı size rakipleriniz arasından sıyrılmanız adına güçlü bir rekabet avantajı sağlayabilir, böylelikle rakiplerinizin hareketlerini ve çalışmalarını daha iyi gözlemleyerek işinize daha rahat yön verebilirsiniz. Ayrıca SEO Danışmanlığı için uzman ekibimiz ile iletişim sağlayarak, web sitenizi ücretsiz olarak analiz ettirme imkanınız da bulunmaktadır.

Strateji
Danışmanlık Hizmeti

Arama motoru optimizasyonu denildiğinde, sadece web site içerisinde yapılan bütün iyileştirmeler ve geliştirmeler olarak başlı başına nitelendirmek yanlış olur. Site içinde ki çalışmalar verilen hizmetin sadece bir parçasıdır. Site içinde iyileştirmeler yapıldığı kadar aynı zamanda site dışında da çalışmalar yapılmaktadır. Arama sonuçlarında olumlu bir geri dönüş sağlaması adına site içinde ve site dışında yapılan arama motoru optimizasyonu çalışmalarının profesyonel kişiler tarafından oluşturulması gerekmektedir. Arama motoru optimizasyonun da temel amaç web sitesinin arama sonuçlarındaki sıralamalarda görünürlüğünün en üst kısımlarda bulunmasıdır. Bu sebeple daha çok kullanıcının web sitenizi ziyaret etmesi olanağı sağlamaktadır. Arama motoru optimizasyonu, sitenin organik yöntemlerle ulaşamayacağı sıralamaya doğal bir izlenim vererek farklı etkileşimlerde bulunarak siteyi üst kısımlara yükseltme işlemi olarak da açıklanabilir.

10
UZMAN

SEO Uzmanı

uZMANINDAN dESTEK

SEO, bir web sitesinin bilinen popüler tüm arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmesi ve web sitenizin konumunun daha da yükselmesinin amaçlanması adına karşılığını en iyi şekilde alacağınız bir hizmettir. Bu çalışmaların sonuçları tabii ki farklı arama motorlarına göre de değişiklik göstermektedir. arama motoru optimizasyonu uzmanları farklı arama motorlarına farklı çalışmalar uygulayarak, programlamasını yaparak çalışma düzenlemektedir. Özel çalışmalar uygulanarak arama sonuçlarında web sitelerinin sonuçlarda daha iyi şekilde listelenmesini sağlamaktadır. Fakat arama motorlarında hızlı yükselmenin net bir yöntemi maalesef bulunmamaktadır. Sürekli olarak arama motorları tarafından yapılan yenilikler, iyileştirmeler ve güncellemeler ile web site sonuçlarında sitelerin sıralamaları geçici veya kalıcı olarak değişebilmektedir. Bu yüzden arama motoru optimizasyon uzmanları, çalışmalarını arama motorunun prensiplerini ve kendi tecrübelerini birleştirerek müşterilerine özel çözümler sunmaktadır.

İnstagram Kalın Yazı Yazma
SEO Uzmanı

Bilgiye ve aranan içeriğe en hızlı ve en uygun şekilde ulaşmanın yolu arama motorlarıdır. Arama motorları, internet üzerinde bulunan milyonları aşkın web sitelerinin içerisinden anahtar kelimeler ve robotlar aracılığı ile aramaları gözden geçirerek dizinine eklemektedir. Böylece, arama motorları üzerinden kullanıcının ulaşmak istediği doğru ve açıklayıcı bilgiyi en hızlı ve kolay şekilde ziyaretçilere sunmayı amaçlamaktadır. Arama motorları aslında arama sonuçlarında çıkacak anahtar kelimeler ile bağlantılı olarak en alakalı, yakın kelimeler ve ziyaretçiyi bilgi anlamında tatmin edecek olan siteleri listelemektedir.

11
Organik

SEO İle Yükselin

Organik Ve Kalıcı

İnternet üzerinden ticari faaliyet yürüten ve online pazarlama yönteminden yararlanan firmaların tümü doğal olarak arama motorlarında ilk sıralarda yer almak istemektedir. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz üzere, web sitesinin ilk sıralarda yer alması bir bakıma reklamlar ile mümkün olmaktadır, reklam vermek ise ekstra bir maliyet gerektireceği için bir tek reklam vermeye bağlı kalındığında firmayı eksiye götürebilmektedir. 

Reklamsız Ve Organik

Reklamsız, organik şekilde arama sonuçlarında ilk sıralara yerleşmek çoğu site kurucularının ilk hedefidir. İlk sıralarda yer almanın diğer bir yolu da tabii ki SEO çalışmaları ile mümkün olabilir. Sitenin marka değerini, ziyaretlerini ve popülaritesini artırmak isterken yapılan yanlış ve abartılı hareketler uygulandığında ise sitenin durumu daha da kritikleşerek Google bazında spam olarak algılanabilir veweb sitesinin arama sonuçlarında çıkması tamamen ortadan kalkabilir. Bu sebeplerle  Arama motoru optimizasyonu çalışması yapacaksanız eğer, sadece işin ehli arama motoru optimizasyonu uzmanlarından ve bu alanda referansları bulunan, değerlendirmeleri olumlu arama motoru optimizasyon hizmeti sağlayan firmalardan destek almak daha olumlu sonuçlar verecektir.

Google İlk Sayfa
Organik SEO

SEO hizmeti almayı düşünenler için en başta arama motoru optimizasyonu hizmetinin artısı olacak ziyaretçi artırma kriteridir. Ziyaretçilerin günden güne artmasını sağlamanın temel koşulu, ziyaretçilerinize hitap eden iyi bir hizmet sunuyor olmanızdan geçmektedir. Web sitenizde uzun süre durmayan ziyaretçiler, web sitenize olumsuz bir etki yaratmaktadır. 

Ziyaretçi Süresinin Önemi

Örnek vermek gerekirse; iki farklı A-B web sitesi düşünün, ikisinin de tüm özellikleri aynı olsun, fakat A web sitesine giren ziyaretçiler ortalama 20 saniye sitede kalıp ardından siteden ayrılıyorken, B web sitesine giren ziyaretçiler ise ortalama 4 ile 10 dakika zaman aralığında sitede dolaşıyorsa B web sitesinin her zaman arama sonuçlarında önde çıkması doğal bir sonuçtur. Bu sebeple arama motoru çalışmaları aslında sitenin gelişmesi adına bir kısmına yardımcı olmaktadır. Ayriyeten içeriklerinizin kaliteli, ziyaretçilerin bilgiye doyduğu ve doğru şekilde bilgilendirme yapılması gibi çalışmalar ile sizin belirlediğinizin dışında olan kitlenin de sitede uzun süre kalmasını sağlamaktadır. Böylelikle ileri zaman içinde web siteniz için daha olumlu sonuçlar ve etkiler yaratarak sitenizin günler geçtikçe sürekli yükselmesini olağan hale getirecektir.

12
Doğal SEO

Doğal SEO

SEO Yanlış Yapılırsa

Sitenin olumlu şekilde sonuçlar vermesi adına doğal arama motoru optimizasyonu çalışması yapmak önemlidir. Siteyi optimize ederken de yapılan bütün çalışmaların doğal akışa uygun olmasına özen gösterilmelidir. Doğal içeriği olmayan ve kullanıcıları manipüle edildiği belirlenen bütün çalışmalar arama motorları tarafından kolayca tespit edilir ve olumsuz sonuçlar doğurarak siteye yansıtılır. Doğal olmayan bütün işlemler sonunda yapmış olunan bütün arama motoru optimizasyonu çalışmaları çöp olabilir. Bu nedenle, doğal olan bütün çalışmalar işinizde daha çok yarar sağlamanız adına dikkat edilmesi gerek diyebiliriz. Arama motoru optimizasyonu çalışması yaparken çeşitlilik ön plana çıkan diğer bir unsurdur. Yapılan çalışmaların doğal olarak nitelendirilmesi için ayrıca çeşitli olması gerekmektedir. Farklı kişilerin yaptığı çalışmalar birbirinden bağımsız olacağından arama motorları bu durumu olumlu şekilde değerlendirecek ve doğal olduğu izlenimini ortaya koyacaktır.

Doğal SEO

Doğal olarak yapılan çalışmalar, kullanıcıların ziyaret ettiği siteyi faydalı bulması için önemlidir, böylelikle sitenize değer olarak artı puan getireceği gibi tam tersi durumlarda ise eksi puan getirecektir. Sitede yer alan bilgilerin, web sitesinde veya sosyal medya platformlarında paylaşımı yapılırken, sanki herhangi bir müşterinin veya kullanıcının gözünden paylaşıyormuş gibi yansıtılmalıdır. Böylece arama motorları web sitesinin yararlı içeriklere sahip olduğunu ve faydalı bir hizmet verdiğini anımsayarak web sitesinin arama sonuçlarında biraz daha öne çıkmasını sağlayabilmektedir.

13
Web Sitesi

wEB tASARIM seo

Siteniz SEO Uyumlu Mu?

Dünyada internet kullanımının artması ile beraber teknolojisiz hiçbir şey yapamaz olduk. Herkesin istediği bilgiye, ürüne ve buna benzer bir çok şeye daha rahat ulaşabilmesi için internet kullanmak şart haline gelmiştir. Bu internet alanında gelişimler de e-ticaret yapanfirmaların ve iş sahiplerinin satış yapmasında olumlu sonuçlar doğurmaktadır . SEO, arama motorlarında aratılan kelimenin linkler ile desteklenerek öne çıkarılmasını sağlayarak bir çok kişinin işini kolaylaştırmıştır. Online pazarda aramalarda sitesini en üst sıralamalara taşımak isteyen işletmeciler, ilk olarak arama motoru optimizasyonu hizmetinden yararlanmaktadır.

Giderinizi Azaltın

Fazla maliyet olmadan daha büyük kitleye hitap edebilmek adına arama motoru optimizasyonu çok önemli ve değerli bir çalışma olmaktadır. Fakat web sitesi kurulduktan sonra devamını getirebilmekte önemlidir. Sürekli ve düzenli aralıklarla yeni içeriklerin girilmesi arama motorunun o siteyi üst sıralamalara yükseltebilmesi için şarttır. E-ticaret üzerinden iş yapan ve daha fazla kitleye ulaşmak isteyen işletmeciler için SEO hizmeti uygun ve vazgeçilmez bir yöntemdir. E-ticaret kullanan firmalar arama motoru optimizasyonu sayesinde organik takipçilere kolaylıkla ulaşabilir ve yapılan alışverişler sonucunda düzenli olarak alışveriş yapan müşteriyi kendine çekebilir.

Web Tasarım SEO

Günümüzde tüketiciler belli bir marka değeri olan ürünler veya çok tıklanan bir internet sitesine güvenmek isterler. İnsanlar güvenmediği ve şüphe duyacağı sitelerden alışveriş yapmazlar ve genelde alışveriş yapacak oldukları zaman arama motoruna yazdığında o kategoride ki ürünün hep üst kısımda yer alan marka değeri olan sitelere yönelmektedir. Genelde tüketicilerin arama motorunun en alt kısmına inerek herhangi bir belirsiz sayfada alışveriş yaptığı pek görülmemiştir. SEO hizmeti bu durumda web sitenizin müşterilerin görebileceği en üst kısımda yer almasını sağlamasını ve güvenle alışveriş yapılabilmek adına sizin bilinirliğinizi artırma hizmetini sunar.

Sıkça Sorulan Sorular

SEO hakkında merak edilen ve sıkça sorular soruları ayrıntılı rehber ile öğrenin.

SEO web sitelerinizin Google veya diğer arama motorlarına göre optimize edilme işlemidir. Bu optimizasyon sonucunda web siteniz Google veya diğer arama motorlarında değer kazanarak sıralamada yukarıya çıkar.

SEO bir çok farklı teknik ile yapıla bilmektedir. SEO Hizmeti vermek için bir çok firma bir çok farklı teknik kullanmaktadır. Firma olarak sizlerin web sitesinin en hızlı şekilde etkileneceği teknikleri tercih etmekteyiz.

SEO anahtar kelimenin hacmine ve zorluğuna göre sonuç vermektedir. Bu süre anahtar kelimeye göre uzayıp kısalabilir. Ortalama bir anahtar kelime grubu için SEO 3-6 Ay kadar sürmektedir.

SEO fiyatı belirlenirken öncelikle web sitesinin geçmişi, rakiplerinin hangi firmalar olduğu ve daha önce SEO çalışması yapmış olması, backlink sayısı gibi bir takım faktörler alacağınız SEO hizmeti fiyatlarını değiştirmektedir.

Artık arama motorları dünya çapında büyük önem taşımaktadır. Kişisel ya da sektör bazlı olarak yer edinilen arama motorlarında ön plana çıkmak ve hedeflenen kitleye ulaşma konusunda da büyük faydası bulunmaktadır. Artık her firmanın bir web sitesi olması gerekmektedir. Değişen ve gelişen teknolojik dünya da var olmak için web sitenizin olması şarttır. Ancak tek başına bir web sitesine sahip olmak görünür bir şekilde üst sıralamaya çıkmanızda yeterli olmamaktadır. Bunun yanı sıra web sitesinin uygunluğu ve özel teknik çalışmalar ile hedef kitleye daha görünür kılınması için destek alınmalıdır. Bu noktada SEO çalışmaları sitenizi geliştirmek için verimli bir yöntemdir. Arama motoru optimizasyonun temel amacı para kazanmaktır. SEO hizmeti alan şirketler para kazanmaktadır. Doğru bir seo hizmeti alarak arama motorlarında ön plana çıkmayı hedefliyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Seos Ajans olarak sizlere en profesyonel arama motorları optimizasyonu hizmeti sunmaktayız.

SEO çalışmaları hakkında yanlış bilinen bir çok detay vardır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almaya yönelik olan bu çalışmanın verimsiz ve gereksiz olduğu algısı tamamen yanlıştır. Yanlış uygulanan tekniklerin olumlu sonuçlar getirmesi de beklenen yanlış düşüncelerden biridir. SEO çalışması bütünseldir ve kesinlikle profesyonel kişiler tarafından ciddi emek ve mesai harcanarak uygulanmaktadır. SEO çalışması bir web sitesi için tek başına yeterli olmayıp buna paralel çalışmalar ile de desteklenmesi gereklidir. SEO çalışması yapılırken tüm stratejiler bir bütün olarak değerlendirilir. SEO çalışması yapılırken ücretli reklamlar ile de desteklenmesinde fayda vardır. SEO hizmeti verdiğimiz müşterilerimize aynı zamanda küçük bütçeler ile Google Ads, Facebook ve Instagram reklamları vermeleri önermekteyiz.

Hem SEO uygulaması yapan hem de SEO hizmeti alan kişiler tarafından yanlış bilinen çok detay bulunuyor. SEO ne değildir ve SEO hakkında yanlış bilinenler nelerdir sorusunun en kısa yanıtı ise;

 • SEO çalışmaları yanlış yapıldığı taktirde site olumsuz yönde etki edebilir.
 • SEO çalışması yapılmadan da bir web sitesini üst sıralara çıkarmak mümkündür anca SEO optimizasyonu organik ve kalıcı olarak yukarıya çıkmanın tek anahtarıdır.
 • Tüm seo uzmanlarımız benzer teknikleri uygulamamaktadır. Seos Ajans olarak tüm projelerimiz için genel standartlar dışında farklı yöntemler üreterek web sitesi seo çalışması yapmaktayız.
 • Web siteniz uzun yıllardır iş yaptığınız sektörde anahtar kelimelerde ilk sırada mı? Bu yüzden seo yaptırmak istemiyorum diyorsanız, bu kabullenme kesinlikle yanlış olup seo çalışmalarının sürekli yapılması gerektiğini unutmamalısınız.
 • SEO kelimesinde ilk sırada çıkan SEO firmaları Türkiye’nin en iyi firmaları mıdır? Tüm SEO firmaları doğru teknikler ile SEO hizmeti verebilir. SEO arama motoru kelimesinde ilk sayfalarda çıkan SEO ajansları beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu yüzden bu doğru oluşturulmuş bir kriter değildir.

SEO çalışmaları hakkında yanlış bilinen bir çok detay vardır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almaya yönelik olan bu çalışmanın verimsiz sonuçları olacağını ve gereksiz olduğu algısı tamamen yanlıştır. SEO çalışmaları kesinlikle alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından ciddi emek ve zaman harcanarak uygulanmaktadır. SEO çalışması yapılırken ayrıca web sitesinin yükselmesi adına ücretli reklamlar vererekte desteklenmesinde fayda vardır. SEO hizmeti verdiğimiz müşterilerimize ayrıca ufak bir bütçe ayırarak Google Ads, Facebook ve Instagram gibi platformlarda reklamları vermeleri önermekteyiz.

SEO, aslında e-ticaret aracılığıyla satış yapan firmaların ve kişilerin, satışlarını artırması ve daha fazla müşteriye ulaşması adına alınacak en yararlı hizmettir. Açık ve net olarak SEO; arama motoru optimizasyonu çalışmalarının bütünüdür. İnternet kullanımı oranının git gide artması ve her yaş kitlesine hitap ederek yaygınlaşması ile herkesin web sitesi açması ile beraber giderek artış göstermesi, sanal ortamda firmalar arası bir rekabeti de ortaya çıkartmaktadır. Bu sebeple SEO hizmeti alan web sitelerinin arama motorları sonuçlarında en üst sırada yer almasını, doğru hedef kitleye ulaşmasını ve web sitesinin daha fazla ziyaretçi trafiği oluşturması adına ticari amaç için en uygun hizmet olarak değerlendirilebilir. Ancak saydığımız bütün faydalarına rağmen, SEO açısından hala daha olumsuz gözle bakılan durumlar yaşanmaktadır.

SEO hizmetinin bir çok avantajı bulunmaktadır. Web siteniz gelir elde etmek için kurulu bir web sitesi ise burada genellikle Google Adwords tercihi yapılır. Ancak SEO doğru yapıldığı taktirde sizlerin web sitesini Adwords olmadan ilk sayfalara taşıyabilir.

Seosajans olarak önce anahtar kelime grubunuz analiz edilir. Bu aşamadan sonra rakip analizleri yapılır. SEO işlemine başladıktan sonra firmamız sizlere düzenli olarak gelişmelerin raporlarını sunar. Daha ayrıntılı bir bilgi için lütfen firma yetkililerimiz ile iletişime geçiniz.

SEO genel olarak baştan sona arama motorları ile doğrudan alakalıdır. Firmanızın veya çalışmalarınızın daha çok kullanıcıya ulaşabilmesi için öncelikle Google, Yandex, Bing vb. bilindik arama motorlarındamümkün oldukça en üst sıralarda çıkması gerekmektedir. Google da web sitemin en üst sıralamalarda çıkmasını istiyorum talebinde bulunan müşterilerimize öncelikle SEO’nun nasıl işlediğini ve neler yapılması gerektiği hakkında bilgi veriyoruz.

SEO çalışmalarının olmadığı bir web sitesi, Google, Yandex, Bing gibi bilindik arama motorlarında bulunmanızı imkansız kılacaktır. Firmanızın daha iyi bir yere gelmesi için ulaşmak istediğiniz kullanıcıların ve arama motorlarının taleplerini değerlendirmeli ve bu talepleri yerine getirmelisiniz. E-ticaret ya da hangi alanda olursanız olun, ziyaretçi sayınızı artırarak hedef kitlenizi genişletmeniz işinizde yarar sağlayacaktır. SEO hizmeti, bir web sitesinin tasarımı ve içeriği kadar önemlidir. Artık web sitesi bulunan her firma SEO çalışmaları hizmeti almaktadır.

Tek başına bir web sitesi kurmak, e-ticaret için yeterli olmamaktadır. Teknolojik ve sanal dünyaya ayak uydurmak, burada rakiplerinizin önüne geçmek, web tasarımınızın ilgi çekici ve benzersiz olması gerekir. Arama motorları tarafından çıkartılan sonuçlarda web sitenizin daha üt kısımlarda görünür olması, ziyaretçi trafiğinin artması ve daha pek çok olumlu sonuç için SEO çalışması hizmeti mutlaka alınmalıdır. Ayrıca SEO çalışmasının faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Web sitenizin üst sırlamada görünür ve tanınır olmasını sağlar, marka bilinilirliğinizi arttırır.
 • Bir marka değerinizin olmasını sağlar ve böylelikle kullanıcılar tarafından güvenilir olmanızı sağlar.
 • Arama motorları sonuçlarında web sitesinin en üst sıralarda yer almasına yardımcı olur.
 • Hedef müşteri kitlenizin ve diğer hedeflenen ziyaretçilerin size daha kolay ve hızlı şekilde ulaşmasını sağlar.
 • E-ticaret alanında ürün veya hizmet satışlarınızı oldukça arttırır.
 •  

Geniş ve tecrübeli ekibimiz ile SEO dışında bir çok hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimiz arasında web tasarım, marka danışmanlığı, sosyal medya yönetimi, sistem danışmanlığı, yazılım ve bir çok hizmet bulunmaktadır.

İşler nasıl ilerliyor ?

YOL HARİTASI

İşlerin nasıl ilerlediğini ve nasıl yükseldiğinizi merak mı ediyorsunuz?

İlk yapılacak iş kesinlikle planlama ve strateji. Skype ve Zoom gibi platformlar üzerinden yapacağımız görüşmeler ile hem birbirimizi tanıyor hem de yol haritamızı birlikte çiziyoruz.

Ön planlama sonrasında detaylı bir rakip analizi yapılır. Bu analizler sonucunda rakiplerin anahtar kelimeleri ve bir çok özelliği dikkate alınarak bu yolda detaylı çalışmalar planlanır.

Rakip analizimizden sonra çalışmalara başlamadan önce kendi sitemiz analiz edilir. Sitemizin iç SEO açısından herhangi bir problemi varsa düzeltilir.

Rakiplerinizden ayrılmak ve ön plana çıkmak için en uygun anahtar kelimenin seçimini birlikte belirliyoruz.

Sitemiz hazır ve rakiplerimizi tanıyoruz. Artık çalışmalarımıza emin adımlarla başlamanın tam zamanı.

Yaptığımız çalışmaları sizler ile senkronize olarak yapar ve sizleri düzenli olarak bilgilendiririz.

Whatsapp
Mail

info@
seosajans
.com

İstanbul

Kordonboyu / Kartal

Sizi Arayalım

  SEO HİZMETİ

  SEO Nedir?

  SEO, tam anlamı ile web sitenizin bir çok özelliğinin geliştirilmesine dayanan, Google, Yahoo gibi arama motorlarının belli başlı kriterlerini yerine getirerek arama motorlarında yukarıya çıkma, taşıma sürecidir. SEO (Arama motoru optimizasyonu) bir internet sitesinin arama sonuçlarında ki sıralamasını çeşitli yöntemler ve profesyonel bir çalışma ile organik olarak ilk sayfalara yükselmesinin tek yoludur.

  Neden SEO Yaptırmalıyım?

  E-ticaret ve İnternet üzerinde ki bir çok sektörün artması ve fiziksel mağaza sahiplerinin iş alanlarının azalması web sitelerinin önemini arttırmıştır. Bir çok firma İnternet üzerinde bir çok alana yatırımlarını da bu oranda arttırmıştır. Web siteleri artık günümüzde firmaların internet üzerinde ki marka değerini yansıtmakta ve satış-pazarlama konusunda büyük bir etken olmaktadır.

  Google SEO

  SEO stratejisini etkili bir şekilde uygulamak, yapılmış olan son güncellemeler ile beraber Google SEO algoritması tamamen açık ve kolay yapılabilir değildir. Çevrim içi iş otoritesi yada Google’ın dediği üzere ”Alan adı yetkisi” Google’da önemli bir sıralama faktörü olmuştur. Google’da ilk sayfalara gelmek isteyenlerin yapması gereken Meta etiketleri, anahtar kelimeleri doldurmaktan çok kullanıcı dostu bir web sitesinin kullanıcıya sunulmasından geçer.

  SEO DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

  SEO Danışmanlığı

  SEO danışmanlığı; SEO yani arama motoru optimizasyonu dijital pazarlama ve marketing için önemli bir unsurdur. Bir web sitenizin iyi ve profesyonel şekilde optimize edilmesi tüm dijital pazarlama kampanyalarınıza uygun bir ortam hazırlar. Sizlere sağlayacağımız SEO planları rekabet içinde olduğunuz web sitelerinden sıyrılmanızı sağlayacaktır. Sitenizi ücretsiz analiz ettirmek için bizler ile görüşe bilirsiniz.

  Kurumsal SEO Danışmanlığı

  SEO (Arama motoru optimizasyonu) iyi yapıldığı taktirde web siteniz ve marka bilinirliğiniz için iyi sonuçlar verecektir. Bu yolda SEO Danışmanlığı alacağınız firmanın hangi hizmetleri sizlere verdiğine dikkat etmeniz sizlerin yararına olacaktır. Firmamız bu konuda İçerik girişi, makale, backlink, ürün düzenlemesi, dijital pazarlama gibi bir çok konuda sizlere danışmanlık vermektedir.

  Bireysel SEO Danışmanlığı

  SEO yani arama motoru optimizasyonu sadece kurumsal veya e-ticaret siteleri için uygulana bilir bir dijital pazarlama tekniği değildir. SEO Bireysel sitelerinizde, blog sitelerinde, kariyer sitelerinizde ve bir çok amaç ile kuruşmuş sitelerinizde kullana bileceğiniz bir dijital pazarlama yöntemidir. Firmamız bu noktada sizlerin hedeflerini dikkatlice dinledikten sonra sizlere SEO hizmeti danışmanlığında bulunacaktır

  Diğer SEO Danışmanlığı Hizmetleri

  Şehir Bazlı SEO

  SEO Google’ın son güncellemeleri ile beraber şehir bazlı olarak da yapılabilir hale gelmiş ve bu noktada ciddi öneme sahip duruma gelmiştir. İnternet üzerinden verilen bazı hizmetlerde insanlar artık lokasyon bildirir konuma gelmiştir. Şehir bazlı SEO için bir çok yeni strateji ve dijital pazarlama yöntemlerini SEO ile karıştırıyor ve web sitelerinize Şehir bazlı arama motoru optimizasyonu uyguluyoruz.

  Bölgesel SEO

  Bölgesel SEO, bizlerin geliştirmiş olduğu ve özel teknikler kullanılarak yapılan bir sitemdir. Bu sistem Google’ın algoritmasını en doğru şekilde algılayıp cevap veren bir sistematik şemadan oluşmaktadır. Bu şema piramit yöntemi ile oluşturulmuş; doğru içerik, doğru link, ve iç SEO dostu site üçgeni üzerine inşa edilmiştir. Sizlerde bölgesel SEO konusunda profesyonel ekiplerimizden bilgi alabilirsiniz.

  Yurt Dışı SEO

  SEO Arama motoru optimizasyonu sadece firmaların yurt içinde verdiği destek ile sınırlandırılamaz. SEO evrensel şekilde Google’ın güncellemeleri ve kriterleri dikkate alınarak yapılan bir optimizasyondur. Biz SEO ajansı olarak bu noktada en gelişmiş SEO Sistemlerini ve alanında uzman makale yazarlarını kullanıyor ve sitelerinizi ülke fark etmeksizin hedeflerine ulaştırıyoruz. Bu nokta da daha fazla bilgi için bizim ile iletişime geçe bilirsinizç

  Sıkça SEO Yapılan Alanlar

  Nakliyat Sitesi İçin SEO

  Nakliyat alanı müşterilerinin çoğunu Google arama motoru üzerinden kazandığı için nakliyat siteleri için SEO çok önemlidir. Nakliyat alanında SEO önemli olduğu kadar da zordur. Bu zorluğun sebebi nakliyat sektöründe ki firmaların hem çok eski hem de SEO konusunda önceden çalışmaya başlanmış olmasıdır. Burada Nakliyat sektöründe ki siteler için sıfır’ dan yapılacak SEO optimizasyonlarında bu açığı kapatmak mümkündür.  Seosajans olarak nakliyat siteleri için SEO yaparken web sitenize ve SEO uzmanlarımıza özel teknikleri kullanıyoruz. Kullandığımız teknikler ile web sitenizi kısa zamanda istediğiniz anahtar kelimelerde Google’da sıralamaya sokuyor ve bundan sonra ki günlerde ise sıralamanızın en üste gelmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmalarımız boyunca SEO nun sizler açısından sadece gelir kaybı olmasını da istemiyor ve web sitenizin için yine Seosajans SEO uzmanlarına özel teknikler uygulayarak müşteri potansiyelinizi geliştirmeye çalışıyoruz.

  Nakliyet Sitem Ne Zaman İlk Sayfaya Gelebilir?

   

  Bu sorunun SEO sektöründe bir cevabı bulunmamaktadır. Görüşeceğiniz SEO uzmanları da bu soruya net bir cevap vermeyecektir. Burada anlaşılması gereken durum web siteniz için ne kadar çalışma yapılırsa yapılsın web sitenizin arama motorlarında ki sıralamasının Google a bağlı olmasıdır. Seosajans olarak arama motoru optimizasyonu yaparken Google arama motorunun kriterlerine göre bu optimizasyonu yapmaktayız. Bu kriterler neticesinde anahtar kelimenize bağlı olarak 1-3 Ay içinde istediğiniz anahtar kelimede sizlere sıralama kazandırıyor ve bundan sonra ki 1-3 aylık sürede ise sıralamanızı ilk sayfaya taşıyacak SEO tekniklerini web sitenizi uyguluyoruz.

  Nakliyat Sektöründe Adwords Kullanmalımıyım?

   

  Nakliyat sektörleri de diğer sektörler gibi sık sık Adwords kullanılan sektörlerden biri olarak bilinmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken tabi ki diğer sektörler gibi kazanılan ücretlerin harcanan ücretlerden fazla olmasıdır. Biz Seosajans olarak sizlere bu noktada hem SEO hem de Adwords kullanımını bütçe dahilinde ise tavsiye etmekteyiz.

  SEO Sadece İlk Sayfaya Gelmeye’ mi Yarıyor?

   

  SEO bilinenin aksine sizleri sadece Google veya diğer arama motorlarında ön sıralara çıkarmaz. SEO nun bir diğer özelliği ise sizlerin Adwords’ de harcadığı paraları düşürmesidir. Etkili bir SEO çalışması ile web sitenizin Google Kalite Puanı artar ve bu şekilde de Google Adwords için harcayacağınız ücretler azalır.

  Temizlik Sitesi SEO

  Temizlik sitesi için SEO hizmeti, nakliyat siteleri için SEO hizmetinde olduğu üzere zor bir alandır. Diğer sektörlerin aksine kısa bir zaman diliminde ilk sayfa başarısı beklenmez. Temizlik sitesi için SEO hizmeti alan müşterilerimize iş başlangıcında ilk verdiğimiz bilgi bu sürecin uzun bir süreç olabileceği bilgisidir. Peki bu süreç nasıl ve ne kadar sürecek olan bir süreç?

  Günümüzde temizlik sitelerinin sayısı giderek artmakta ve diğer sektörler gibi SEO alanında da zor bir sektör olmaya devam etmektir. Temizlik sitesi için SEO yapılmadan önce sektör ve anahtar kelimeler ayrıntılı olarak incelenmelidir. Temizlik sektöründe de lokasyon SEO dediğimiz örneğin istanbul temizlik, istanbul temizlik firması gibi bir lokasyona özel anahtar kelimeler kullanılabilir. Bu sebeb ile anahtar kelime genişliği diğer sektörlere göre fazla olabilir. Temizlik sitesi için SEO uzun bir zaman dilimi alabilir. Bu zaman dilimi 4-8 aylık bir dilimdir. Bu süreç içerisinde gerekli backlink altyapısı ve İç SEO düzenlemeleri yapılır. Web siteniz bu sürecin sonunda ilk sayfaya çıkacak şekilde hazırlanır ve ilk sayfada kalıcı hale geldikten sonra sizlere teslim edilir.

  Müşteri Yorumları

  İstanbul evden eve nakliyat gibi anahtar kelimelerde 1 senedir SEO çalışmaları yapıyoruz. Çoğu anahtar kelimede ilk sayfaya geldik. Daha önce çalıştığım 2 SEO firmasından farkı kesinlikle sürekli iletişimde olmaları.

  5/5

  Salih Gütmez

  Temiz Nakliyat

  Bijuteri ve bijuteri ürünleri ile ilgili çoğu kelimede ilk sayfaları yakaladık. Arkadaşlar ilgili ve SEO konusunda diğer sitelere göre uygun fiyatlılar. İlk sayfa da kalmak için de 3 ayda bir veya 6 ayda bir çalışmalar yaptırıyoruz.

  5/5

  Sema Bayram

  Lavisera Bijuteri

  Oto kurtarma için uygun bir yol haritası yaptık. 1 senenin sonunda oto kurtarma gibi bir çok anahtar kelimede ilk sayfaları yakaladık. Kendilerine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.

  5/5

  Ahmet Gündüz

  Kurtaran Ekspress

  Elementor #2587

  whatsapp marketing hizmetlerimiz Whatsapp Marketing İle İşinizi Büyütün. ₺ 179 10.000 Whatsapp Mesajı Cinsiyet Seçme Opsiyonu Şehir Bazlı Konum Seçimi %100 İletilme Garantisi Random Mesaj Gönderimi Satın Al ₺ 149 10.000 Whatsapp Mesajı Cinsiyet Seçme Opsiyonu Random Mesaj Gönderimi %100...

  SEO Ajansı

  SEO Ajansı ( Arama Motoru Optimizasyonu ) Hizmeti SEO, “arama motoru optimizasyonu” SEO uzmanlarının bir araya geldikleri Ajans anlamına gelir. Bu hizmeti arama motorları için; ücretsiz, doğal veya organik şekilde arama sonuçlarında yer alma ve dijital pazarlama ile trafiği arttırma...

  SEO Uzmanı

  Profesyonel SEO Uzmanı ( Arama Motoru Optimizasyonu ) Hizmeti SEO, “arama motoru optimizasyonu” SEO uzmanı anlamına gelir. Bu hizmeti arama motorları için; ücretsiz, doğal veya organik şekilde arama sonuçlarında yer alma ve dijital pazarlama ile trafiği arttırma olarak da adlandırmamız mümkündür....

  SEO Hizmeti

  Profesyonel SEO Hizmeti( Arama Motoru Optimizasyonu ) Hizmeti SEO, “arama motoru optimizasyonu” SEO danışmanlığı hizmeti anlamına gelir. Bu hizmeti arama motorları için; ücretsiz, doğal veya organik şekilde arama sonuçlarında yer alma ve dijital pazarlama ile trafiği arttırma olarak da adlandırmamız...