SEO

(Search Engine Optimization) Nedir?

SEO, web sitenin bel kemiği olarak nitelendirilebilir. Web sitenin en önemli parçasını oluşturan SEO sitenin iç yapısını, kodlamalarını, makale bazlı içeriğini ve genel web tasarımını Google ve diğer gelişmiş arama motorları içerisinde arama yapılırken web sitenizin bulunmasını ve öne çıkarmasını sağlayan bir nevi yardımcınız/çalışanınız gibi olan bir hizmettir. Arama Motoru Optimizasyonu olan (SEO), kısaca web sitesinin arama sonuçlarında en üst sıralamalara çıkması adına yapılması gereken önemli olan bir unsurdur.

SEO, Türkçe karşılığı ile Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir, SEO’nun genel amacı, arama motoruna yazılan anahtar kelimeler doğrultusunda arama sonuçlarında web sitesinin sıralamanın üstüne çıkmasını sağlamak için yapılan iki aşamalı optimizasyon hizmetidir. SEO yu kendi içerisinde ikiye ayırmak mümkündür. Bunlar; Site İçi SEO ve Site Dışı SEO olarak açıklanabilir. Yani, sitenin iç yapısındaki ve dış yapısındaki optimizasyonları sağlamak için bulunmaktadır. Google Arama motoruna yazılmış olan anahtar kelimeler önem kazanmaktadır, SEO için burada ki en temel amaç bu anahtar kelimeler ile arama motorlarının ilk sıralarında bulunan sitelerden olmaktır. Bu tür SEO çalışmalarının yapılması firmaların gelişmesi açısından çok büyük katkı sağlamaktadır. Google Arama motorlarında SEO için aranan önemli anahtar kelimenin, sonuçlarda daha rahat şekilde taranmasını sağlar ve böylece sitenizin üst sıralamalara oturmasını sağlar. Bu rehberimiz de E-ticaret siteleriniz için arama motoru optimizasyonu olan SEO optimizasyonu yapmanın yararları nelerdir? Neden SEO optimizasyonu yapılmalıdır? ve SEO nedir ? gibi sorularınıza açıklayıcı şekilde tanım yapmaktayız. Seos Ajans SEO hizmetinden yararlanmak isterseniz, hizmetimizin içerisinde nelerin bulunduğunu detaylı şekilde yazımızda açıklıyoruz.

Detaylı Olarak SEO Nedir ve SEO’nun Getirileri Nelerdir?

SEO, yani “Search Engine Optimization” ; arama motorlarının web sitesini detaylı olarak analiz etmesi ve arama sonuçlarında daha faydalı sonuçlar alabilmeyi amaçlayan bir hizmettir. Arama motorları, aratılan kelimelerin sonuçlarını kullanıcılara uygun şekilde çıkartır, ayrıca kullanıcıların da ulaşmak istedikleri bilgiye kolaylıkla ulaşabilmesini sağlar. Arama sonuçlarına bakıldığında web sitesinin daha yukarı sıralamalarda olmasını kolaylaştıran SEO çalışmaları, her web site sahibi kişiler aracılığıyla kullanılmalıdır. Tüm web site işlemlerinin düzgün ve olumlu sonuçlara ulaşmasında yararlı olan temel gereksinim SEO çalışması yapmaktır. SEO çalışmalarını herkes yapamayacağı gibi her işin uzmanına danışılmalı ve SEO çalışmalarınızı ancak SEO uzmanı olarak nitelendirilebilecek profesyonel kişiler ile yapmanız gerekecektir.

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Neleri İçeriyor?

Profesyonel olarak SEO çalışmaları yapan uzmanlar ile; Web sitenin yapılandırması, online pazarlama adımları ve sitenin iyileşmesi adına SEO çalışmaları yapılmaktadır. Sitenin kodlamasını, sayfa içerisinde gezinirken ki hız faktörlerini , URL yapısını ve diğer bir çok uygulamaların eksiksiz yapıldığı biz hizmet sağlamaktayız. Web Tasarım seçeneği ile web sitenin başlığı, meta açıklaması ve anahtar kelimelerin doğru şekilde hazırlanması, arama motoru sonuçlarında önemli bir etkendir.

Arama motorları sonuçlarında web sitenizin sıralamasını belirleyen temel gereksinim, kullanacağınız web sitesi içerikleridir. İçeriklerinizin kaliteli olmasının yanı sıra SEO’ya uygun nitelikte ve okunabilir olması gereklidir. Seos Ajans olarak verdiğimiz SEO hizmetinde, içeriklerinizin detaylandırılmasında ve doğru şekilde, işinize uygun makale yazmak adına çalışmalar yapmaktayız. SEO çalışmasın da büyük hedefler konulduğunda standart ve basit bir SEO odağı ile yapmak fayda sağlamayacaktır. Ayrıca verdiğimiz SEO hizmeti sadece yurt içinde değil, yurt dışında ikamet eden/iş yapan müşterile de yurt dışı SEO çalışma hizmeti sağlamaktayız. Türkiye içerisinde de ihracat işlerini arttırmak isteyen ve bize ulaşan müşteriler için de yurt dışı SEO çalışmaları sağlamaktayız.

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Arama Motoru Optimizasyonu Amacı Nedir?

SEO’nun en temel amacı aslında arama motoru sonuçlarına web sitesini alıştırmak,öne çıkarmaktır. Örneğin bölgesel SEO çalışması yapıldığı zaman, öncelikle verilecek hizmetin temelinde çalışmanın yapılacağı bölgenin adı geçmelidir. Ayrıca SEO hazırlığı yaparken sitenizin meta bölümünde de anahtar kelimelerin içerisinde şehir ismi bulunmalıdır. Bölgesel olarak SEO yapmak istediğinizde bu hususlara dikkat etmelisiniz. Yapılacak olan bölgesel veya şehir içerikli SEO uygulamasında verilen linkler backlink içermelidir ve böylece desteklenmelidir . Donanımlı bir SEO çalışması yapmak için bunlar şarttır. Web sitesi SEO Optimizasyonu hizmeti alırken, arama motoru sonuçlarında web sitenizin sıralaması için garanti bir sonuç elde edeceğiniz SEO hizmeti almanızda fayda vardır. SEO nedir? SEO Nasıl Yapılır? Web sitemin SEO çalışmalarını kendim yapabilir miyim? gibi bir takım SEO çalışması hakkında sorularınıza detaylı bir yanıt bulamazsanız, ayrıca bilgi için Seos Ajans iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Neden SEO Yaptırmalısınız?

SEO hizmetinin sunduğu temel özelliklerden birisi; web sitenizin hem kullanıcılar, hem de robotlar için kolay şekilde okunmasını sağlamaktır. Arama motorları zamanla gelişmiş hale gelmiş olsa bile, bir web sitesini bir insanın araştırıp gözlemlediği gibi kesin sonuçlar ile yapamamaktadır. Bu nedenle de web sitesinin görünmesini ve anlaşılmasını zorlaştırmaktadır. SEO, bu anlamda arama motorlarının her bir sayfanın içeriği hakkında ne olduğunu ve kullanıcılara nasıl faydalı sonuçlarının olacağını direkt olarak anlamalarını sağlamaktadır.

Google SEO Stratejisi

Google’ın SEO stratejisini kullanmak, sıralama algoritmasının geliştirilmesi adına yapılan son güncellemeleri ile artık kolay olmamaktadır. Alan adı yetkisi veya Google’ın ”online iş otoritesi” olarak ifade ettiği unsurlar önem taşımaktadır. Google’da yüksek sıralamalara çıkmak, meta veya anahtar kelimelerin geliştirilmesi uygun hale getirilmesi ile arama sonuçlarının başarılı olduğu bir web sitesi sunulmaktadır.

SEO

Şehir Bazlı SEO Çalışmaları

Şehir bazlı SEO, Google’ın arama motorları algoritmasında değişiklik yaparak, kullanıcıların lokasyon bilgilerini arama motoruna dahil ederek lokasyona bağlı sonuçlar çıkartması ile başlamıştır. Kullanıcılar Google arama motorunda araştırma yaparken, kendi konumlarına en yakın olan ve hizmetinden memnun kalınmış en çok tercih edilen firmayı/markayı sonuçlarda çıkartan yerleri tercih etmektedir. Bu sebeple her şehir için farklı ve uygun linkler oluşturarak SEO çalışma hizmeti gerçekleştirmekteyiz.

Bölgesel SEO Çalışmaları

Bölgesel SEO,  arama sonuçlarında konumunuz ile hizmetinizin bağdaşması neticesinde arama motorları sonuçlarında, hedef kitleniz olan bölgenizdeki kullanıcıların web sitenizi en üst sıralarda görmesi adına yapılan bir çalışmadır. Ayrıca firmanızın sektörde büyümesine yarayan bölgesel çalışmalar öncelikle kendi bölgenize daha sonra ülke çapında tanınıp bilinmeniz için gelişmenizde yarar sağlamaktadır. Bölgesel SEO çalışmaları bu sebeple önemli bir nitelik taşımaktadır.

Seo Danışmanlığı Hizmeti

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) başarılı bir dijital/online pazarlama çalışmalarında bulunması gereken önemli bir unsurdur. İyi bir şekilde optimize edilen web sitesi, tüm dijital ortamdaki pazarlama kampanyalarınızda başarılı bir sonuç elde etmenizi sağlar ve kaliteli bir işletmeye dönüşmenizi sağlar. Kusursuz bir SEO danışmanlığı planı size rakipleriniz arasından sıyrılmanız adına güçlü bir rekabet avantajı sağlayabilir, böylelikle rakiplerinizin hareketlerini ve çalışmalarını daha iyi gözlemleyerek işinize daha rahat yön verebilirsiniz. Ayrıca SEO Danışmanlığı için uzman ekibimiz ile iletişim sağlayarak, web sitenizi ücretsiz olarak analiz ettirme imkanınız da bulunmaktadır.

SEO denildiğinde, sadece web site içerisinde yapılan bütün iyileştirmeler ve geliştirmeler olarak başlı başına nitelendirmek yanlış olur. Site içinde ki çalışmalar verilen hizmetin sadece bir parçasıdır. Site içinde iyileştirmeler yapıldığı kadar aynı zamanda site dışında da çalışmalar yapılmaktadır. Arama sonuçlarında olumlu bir geri dönüş sağlaması adına site içinde ve site dışında yapılan SEO çalışmalarının profesyonel kişiler tarafından oluşturulması gerekmektedir. SEO’da temel amaç web sitesinin arama sonuçlarındaki sıralamalarda görünürlüğünün en üst kısımlarda bulunmasıdır. Bu sebeple daha çok kullanıcının web sitenizi ziyaret etmesi olanağı sağlamaktadır. SEO, sitenin organik yöntemlerle ulaşamayacağı sıralamaya doğal bir izlenim vererek farklı etkileşimlerde bulunarak siteyi üst kısımlara yükseltme işlemi olarak da açıklanabilir.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu Nedir? 

SEO, bir web sitesinin bilinen popüler tüm arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmesi ve web sitenizin konumunun daha da yükselmesinin amaçlanması adına karşılığını en iyi şekilde alacağınız bir hizmettir. Bu çalışmaların sonuçları tabii ki farklı arama motorlarına göre de değişiklik göstermektedir. SEO uzmanları farklı arama motorlarına farklı çalışmalar uygulayarak, programlamasını yaparak çalışma düzenlemektedir. Özel çalışmalar uygulanarak arama sonuçlarında web sitelerinin sonuçlarda daha iyi şekilde listelenmesini sağlamaktadır. Fakat arama motorlarında hızlı yükselmenin net bir yöntemi maalesef bulunmamaktadır. Sürekli olarak arama motorları tarafından yapılan yenilikler, iyileştirmeler ve güncellemeler ile web site sonuçlarında sitelerin sıralamaları geçici veya kalıcı olarak değişebilmektedir. Bu yüzden SEO uzmanları, çalışmalarını arama motorunun prensiplerini ve kendi tecrübelerini birleştirerek müşterilerine özel çözümler sunmaktadır.

Bilgiye ve aranan içeriğe en hızlı ve en uygun şekilde ulaşmanın yolu arama motorlarıdır. Arama motorları, internet üzerinde bulunan milyonları aşkın web sitelerinin içerisinden anahtar kelimeler ve robotlar aracılığı ile aramaları gözden geçirerek dizinine eklemektedir. Böylece, arama motorları üzerinden kullanıcının ulaşmak istediği doğru ve açıklayıcı bilgiyi en hızlı ve kolay şekilde ziyaretçilere sunmayı amaçlamaktadır. Arama motorları aslında arama sonuçlarında çıkacak anahtar kelimeler ile bağlantılı olarak en alakalı, yakın kelimeler ve ziyaretçiyi bilgi anlamında tatmin edecek olan siteleri listelemektedir.

SEO ile Arama Motoru Sıralamalarında Yükselmek

İnternet üzerinden ticari faaliyet yürüten ve online pazarlama yönteminden yararlanan firmaların tümü doğal olarak arama motorlarında ilk sıralarda yer almak istemektedir. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz üzere, web sitesinin ilk sıralarda yer alması bir bakıma reklamlar ile mümkün olmaktadır, reklam vermek ise ekstra bir maliyet gerektireceği için bir tek reklam vermeye bağlı kalındığında firmayı eksiye götürebilmektedir. Reklamsız, organik şekilde arama sonuçlarında ilk sıralara yerleşmek çoğu site kurucularının ilk hedefidir. İlk sıralarda yer almanın diğer bir yolu da tabii ki SEO çalışmaları ile mümkün olabilir. Sitenin marka değerini, ziyaretlerini ve popülaritesini artırmak isterken yapılan yanlış ve abartılı hareketler uygulandığında ise sitenin durumu daha da kritikleşerek Google bazında spam olarak algılanabilir veweb sitesinin arama sonuçlarında çıkması tamamen ortadan kalkabilir. Bu sebeplerle  SEO çalışması yapacaksanız eğer, sadece işin ehli SEO uzmanlarından ve bu alanda referansları bulunan, değerlendirmeleri olumlu SEO hizmeti sağlayan firmalardan destek almak daha olumlu sonuçlar verecektir.

SEO ile Site Ziyaretlerinizi Artırmak

SEO hizmeti almayı düşünenler için en başta SEO hizmetinin artısı olacak ziyaretçi artırma kriteridir. Ziyaretçilerin günden güne artmasını sağlamanın temel koşulu, ziyaretçilerinize hitap eden iyi bir hizmet sunuyor olmanızdan geçmektedir. Web sitenizde uzun süre durmayan ziyaretçiler, web sitenize olumsuz bir etki yaratmaktadır. Örnek vermek gerekirse; iki farklı A-B web sitesi düşünün, ikisinin de tüm özellikleri aynı olsun, fakat A web sitesine giren ziyaretçiler ortalama 20 saniye sitede kalıp ardından siteden ayrılıyorken, B web sitesine giren ziyaretçiler ise ortalama 4 ile 10 dakika zaman aralığında sitede dolaşıyorsa B web sitesinin her zaman arama sonuçlarında önde çıkması doğal bir sonuçtur. Bu sebeple SEO çalışmaları aslında sitenin gelişmesi adına bir kısmına yardımcı olmaktadır. Ayriyeten içeriklerinizin kaliteli, ziyaretçilerin bilgiye doyduğu ve doğru şekilde bilgilendirme yapılması gibi çalışmalar ile sizin belirlediğinizin dışında olan kitlenin de sitede uzun süre kalmasını sağlamaktadır. Böylelikle ileri zaman içinde web siteniz için daha olumlu sonuçlar ve etkiler yaratarak sitenizin günler geçtikçe sürekli yükselmesini olağan hale getirecektir.

Doğal SEO Çalışmalarının Önemi

Sitenin olumlu şekilde sonuçlar vermesi adına doğal SEO çalışması yapmak önemlidir. Siteyi optimize ederken de yapılan bütün çalışmaların doğal akışa uygun olmasına özen gösterilmelidir. Doğal içeriği olmayan ve kullanıcıları manipüle edildiği belirlenen bütün çalışmalar arama motorları tarafından kolayca tespit edilir ve olumsuz sonuçlar doğurarak siteye yansıtılır. Doğal olmayan bütün işlemler sonunda yapmış olunan bütün SEO çalışmaları çöp olabilir. Bu nedenle, doğal olan bütün çalışmalar işinizde daha çok yarar sağlamanız adına dikkat edilmesi gerek diyebiliriz. SEO çalışması yaparken çeşitlilik ön plana çıkan diğer bir unsurdur. Yapılan çalışmaların doğal olarak nitelendirilmesi için ayrıca çeşitli olması gerekmektedir. Farklı kişilerin yaptığı çalışmalar birbirinden bağımsız olacağından arama motorları bu durumu olumlu şekilde değerlendirecek ve doğal olduğu izlenimini ortaya koyacaktır.

Doğal olarak yapılan çalışmalar, kullanıcıların ziyaret ettiği siteyi faydalı bulması için önemlidir, böylelikle sitenize değer olarak artı puan getireceği gibi tam tersi durumlarda ise eksi puan getirecektir. Sitede yer alan bilgilerin, web sitesinde veya sosyal medya platformlarında paylaşımı yapılırken, sanki herhangi bir müşterinin veya kullanıcının gözünden paylaşıyormuş gibi yansıtılmalıdır. Böylece arama motorları web sitesinin yararlı içeriklere sahip olduğunu ve faydalı bir hizmet verdiğini anımsayarak web sitesinin arama sonuçlarında biraz daha öne çıkmasını sağlayabilmektedir.

Neden SEO Çalışması Yapılmalıdır?

Dünyada internet kullanımının artması ile beraber teknolojisiz hiçbir şey yapamaz olduk. Herkesin istediği bilgiye, ürüne ve buna benzer bir çok şeye daha rahat ulaşabilmesi için internet kullanmak şart haline gelmiştir. Bu internet alanında gelişimler de e-ticaret yapanfirmaların ve iş sahiplerinin satış yapmasında olumlu sonuçlar doğurmaktadır . SEO, arama motorlarında aratılan kelimenin linkler ile desteklenerek öne çıkarılmasını sağlayarak bir çok kişinin işini kolaylaştırmıştır. Online pazarda aramalarda sitesini en üst sıralamalara taşımak isteyen işletmeciler, ilk olarak SEO hizmetinden yararlanmaktadır. Fazla maliyet olmadan daha büyük kitleye hitap edebilmek adına SEO çok önemli ve değerli bir çalışma olmaktadır. Fakat web sitesi kurulduktan sonra devamını getirebilmekte önemlidir. Sürekli ve düzenli aralıklarla yeni içeriklerin girilmesi arama motorunun o siteyi üst sıralamalara yükseltebilmesi için şarttır.

E-ticaret üzerinden iş yapan ve daha fazla kitleye ulaşmak isteyen işletmeciler için SEO hizmeti uygun ve vazgeçilmez bir yöntemdir. E-ticaret kullanan firmalar SEO sayesinde organik takipçilere kolaylıkla ulaşabilir ve yapılan alışverişler sonucunda düzenli olarak alışveriş yapan müşteriyi kendine çekebilir.

SEO’nun İşletmeler İçin Önemi Nedir?

Günümüzde tüketiciler belli bir marka değeri olan ürünler veya çok tıklanan bir internet sitesine güvenmek isterler. İnsanlar güvenmediği ve şüphe duyacağı sitelerden alışveriş yapmazlar ve genelde alışveriş yapacak oldukları zaman arama motoruna yazdığında o kategoride ki ürünün hep üst kısımda yer alan marka değeri olan sitelere yönelmektedir. Genelde tüketicilerin arama motorunun en alt kısmına inerek herhangi bir belirsiz sayfada alışveriş yaptığı pek görülmemiştir. SEO hizmeti bu durumda web sitenizin müşterilerin görebileceği en üst kısımda yer almasını sağlamasını ve güvenle alışveriş yapılabilmek adına sizin bilinirliğinizi artırma hizmetini sunar.

SEO Ve Arama Motorları

SEO genel olarak baştan sona arama motorları ile doğrudan alakalıdır. Firmanızın veya çalışmalarınızın daha çok kullanıcıya ulaşabilmesi için öncelikle Google, Yandex, Bing vb. bilindik arama motorlarındamümkün oldukça en üst sıralarda çıkması gerekmektedir. Google da web sitemin en üst sıralamalarda çıkmasını istiyorum talebinde bulunan müşterilerimize öncelikle SEO’nun nasıl işlediğini ve neler yapılması gerektiği hakkında bilgi veriyoruz.

SEO Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Belirlenmektedir?

SEO fiyatı belirlenirken öncelikle web sitesinin geçmişi, rakiplerinin hangi firmalar olduğu ve daha önce SEO çalışması yapmış olması, backlink sayısı gibi bir takım faktörler alacağınız SEO hizmeti fiyatlarını değiştirmektedir.

SEO Hizmeti Almazsanız Ne Olur?

SEO çalışmalarının olmadığı bir web sitesi, Google, Yandex, Bing gibi bilindik arama motorlarında bulunmanızı imkansız kılacaktır. Firmanızın daha iyi bir yere gelmesi için ulaşmak istediğiniz kullanıcıların ve arama motorlarının taleplerini değerlendirmeli ve bu talepleri yerine getirmelisiniz. E-ticaret ya da hangi alanda olursanız olun, ziyaretçi sayınızı artırarak hedef kitlenizi genişletmeniz işinizde yarar sağlayacaktır. SEO hizmeti, bir web sitesinin tasarımı ve içeriği kadar önemlidir. Artık web sitesi bulunan her firma SEO çalışmaları hizmeti almaktadır.

Search Engine Optimization Çalışması Neden Gereklidir?

Tek başına bir web sitesi kurmak, e-ticaret için yeterli olmamaktadır. Teknolojik ve sanal dünyaya ayak uydurmak, burada rakiplerinizin önüne geçmek, web tasarımınızın ilgi çekici ve benzersiz olması gerekir. Arama motorları tarafından çıkartılan sonuçlarda web sitenizin daha üt kısımlarda görünür olması, ziyaretçi trafiğinin artması ve daha pek çok olumlu sonuç için SEO çalışması hizmeti mutlaka alınmalıdır. Ayrıca SEO çalışmasının faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

SEO Çalışmasının Faydaları

  • Web sitenizin üst sırlamada görünür ve tanınır olmasını sağlar, marka bilinilirliğinizi arttırır.
  • Bir marka değerinizin olmasını sağlar ve böylelikle kullanıcılar tarafından güvenilir olmanızı sağlar.
  • Arama motorları sonuçlarında web sitesinin en üst sıralarda yer almasına yardımcı olur.
  • Hedef müşteri kitlenizin ve diğer hedeflenen ziyaretçilerin size daha kolay ve hızlı şekilde ulaşmasını sağlar.
  • E-ticaret alanında ürün veya hizmet satışlarınızı oldukça arttırır.

SEO Çalışması Yaptırmak İstiyorum Diyorsanız;

Eğer SEO hizmetinin size olumlu düzeyde getiri sağlayacağına ikna olduysanız ve SEO çalışması yaptırmak istiyorum diyorsanız en doğru adresi seçtiğinizden emin olabilirsiniz! Bahsettiğimiz SEO çalışması hizmetinin en verimli SEO çalışması hizmetini Seos Ajans olarak sektörde bilinir uzman kadrosu ile güvenilir hizmet veren firmamızdan SEO hizmeti alabilirsiniz. Web sitenizin iyileştirilmesi ve daha fazla kişiye ulaşabilmesi gibi bir çok faydalı unsurlara sahip için SEO hizmeti almak üzere hemen iletişime geçebilirsiniz.

Arama Motorlarında Yükselmek Neden Önemlidir?

Artık arama motorları dünya çapında büyük önem taşımaktadır. Kişisel ya da sektör bazlı olarak yer edinilen arama motorlarında ön plana çıkmak ve hedeflenen kitleye ulaşma konusunda da büyük faydası bulunmaktadır. Artık her firmanın bir web sitesi olması gerekmektedir. Değişen ve gelişen teknolojik dünya da var olmak için web sitenizin olması şarttır. Ancak tek başına bir web sitesine sahip olmak görünür bir şekilde üst sıralamaya çıkmanızda yeterli olmamaktadır. Bunun yanı sıra web sitesinin uygunluğu ve özel teknik çalışmalar ile hedef kitleye daha görünür kılınması için destek alınmalıdır. Bu noktada SEO çalışmaları sitenizi geliştirmek için verimli bir yöntemdir. Arama motoru optimizasyonun temel amacı para kazanmaktır. SEO hizmeti alan şirketler para kazanmaktadır. Doğru bir seo hizmeti alarak arama motorlarında ön plana çıkmayı hedefliyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Seos Ajans olarak sizlere en profesyonel arama motorları optimizasyonu hizmeti sunmaktayız.

SEO Hakkında Yanlış Bilinenler

SEO çalışmaları hakkında yanlış bilinen bir çok detay vardır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almaya yönelik olan bu çalışmanın verimsiz ve gereksiz olduğu algısı tamamen yanlıştır. Yanlış uygulanan tekniklerin olumlu sonuçlar getirmesi de beklenen yanlış düşüncelerden biridir. SEO çalışması bütünseldir ve kesinlikle profesyonel kişiler tarafından ciddi emek ve mesai harcanarak uygulanmaktadır. SEO çalışması bir web sitesi için tek başına yeterli olmayıp buna paralel çalışmalar ile de desteklenmesi gereklidir. SEO çalışması yapılırken tüm stratejiler bir bütün olarak değerlendirilir. SEO çalışması yapılırken ücretli reklamlar ile de desteklenmesinde fayda vardır. SEO hizmeti verdiğimiz müşterilerimize aynı zamanda küçük bütçeler ile Google Ads, Facebook ve Instagram reklamları vermeleri önermekteyiz.

Hem SEO uygulaması yapan hem de SEO hizmeti alan kişiler tarafından yanlış bilinen çok detay bulunuyor. SEO ne değildir ve SEO hakkında yanlış bilinenler nelerdir sorusunun en kısa yanıtı ise;

Arama Motoru Optimizasyonu Hakkında Yanlış Bilinenler

  • SEO çalışmaları yanlış yapıldığı taktirde site olumsuz yönde etki edebilir.
  • SEO çalışması yapılmadan da bir web sitesini üst sıralara çıkarmak mümkündür anca SEO optimizasyonu organik ve kalıcı olarak yukarıya çıkmanın tek anahtarıdır.
  • Tüm seo uzmanlarımız benzer teknikleri uygulamamaktadır. Seos Ajans olarak tüm projelerimiz için genel standartlar dışında farklı yöntemler üreterek web sitesi seo çalışması yapmaktayız.
  • Web siteniz uzun yıllardır iş yaptığınız sektörde anahtar kelimelerde ilk sırada mı? Bu yüzden seo yaptırmak istemiyorum diyorsanız, bu kabullenme kesinlikle yanlış olup seo çalışmalarının sürekli yapılması gerektiğini unutmamalısınız.
  • SEO kelimesinde ilk sırada çıkan SEO firmaları Türkiye’nin en iyi firmaları mıdır? Tüm SEO firmaları doğru teknikler ile SEO hizmeti verebilir. SEO arama motoru kelimesinde ilk sayfalarda çıkan SEO ajansları beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu yüzden bu doğru oluşturulmuş bir kriter değildir.

SEO çalışmaları hakkında yanlış bilinen bir çok detay vardır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almaya yönelik olan bu çalışmanın verimsiz sonuçları olacağını ve gereksiz olduğu algısı tamamen yanlıştır. SEO çalışmaları kesinlikle alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından ciddi emek ve zaman harcanarak uygulanmaktadır. SEO çalışması yapılırken ayrıca web sitesinin yükselmesi adına ücretli reklamlar vererekte desteklenmesinde fayda vardır. SEO hizmeti verdiğimiz müşterilerimize ayrıca ufak bir bütçe ayırarak Google Ads, Facebook ve Instagram gibi platformlarda reklamları vermeleri önermekteyiz.

SEO Ne Değildir?

SEO, aslında e-ticaret aracılığıyla satış yapan firmaların ve kişilerin, satışlarını artırması ve daha fazla müşteriye ulaşması adına alınacak en yararlı hizmettir. Açık ve net olarak SEO; arama motoru optimizasyonu çalışmalarının bütünüdür. İnternet kullanımı oranının git gide artması ve her yaş kitlesine hitap ederek yaygınlaşması ile herkesin web sitesi açması ile beraber giderek artış göstermesi, sanal ortamda firmalar arası bir rekabeti de ortaya çıkartmaktadır. Bu sebeple SEO hizmeti alan web sitelerinin arama motorları sonuçlarında en üst sırada yer almasını, doğru hedef kitleye ulaşmasını ve web sitesinin daha fazla ziyaretçi trafiği oluşturması adına ticari amaç için en uygun hizmet olarak değerlendirilebilir. Ancak saydığımız bütün faydalarına rağmen, SEO açısından hala daha olumsuz gözle bakılan durumlar yaşanmaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz Nelerdir?

Geniş ve tecrübeli ekibimiz ile SEO dışında bir çok hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimiz arasında web tasarım, marka danışmanlığı, sosyal medya yönetimi, sistem danışmanlığı, yazılım ve bir çok hizmet bulunmaktadır.

SEO HİZMETİ

SEO Nedir?

SEO, tam anlamı ile web sitenizin bir çok özelliğinin geliştirilmesine dayanan, Google, Yahoo gibi arama motorlarının belli başlı kriterlerini yerine getirerek arama motorlarında yukarıya çıkma, taşıma sürecidir. SEO (Arama motoru optimizasyonu) bir internet sitesinin arama sonuçlarında ki sıralamasını çeşitli yöntemler ve profesyonel bir çalışma ile organik olarak ilk sayfalara yükselmesinin tek yoludur.

Neden SEO Yaptırmalıyım?

E-ticaret ve İnternet üzerinde ki bir çok sektörün artması ve fiziksel mağaza sahiplerinin iş alanlarının azalması web sitelerinin önemini arttırmıştır. Bir çok firma İnternet üzerinde bir çok alana yatırımlarını da bu oranda arttırmıştır. Web siteleri artık günümüzde firmaların internet üzerinde ki marka değerini yansıtmakta ve satış-pazarlama konusunda büyük bir etken olmaktadır.

Google SEO

SEO stratejisini etkili bir şekilde uygulamak, yapılmış olan son güncellemeler ile beraber Google SEO algoritması tamamen açık ve kolay yapılabilir değildir. Çevrim içi iş otoritesi yada Google’ın dediği üzere ”Alan adı yetkisi” Google’da önemli bir sıralama faktörü olmuştur. Google’da ilk sayfalara gelmek isteyenlerin yapması gereken Meta etiketleri, anahtar kelimeleri doldurmaktan çok kullanıcı dostu bir web sitesinin kullanıcıya sunulmasından geçer.

SEO DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlığı; SEO yani arama motoru optimizasyonu dijital pazarlama ve marketing için önemli bir unsurdur. Bir web sitenizin iyi ve profesyonel şekilde optimize edilmesi tüm dijital pazarlama kampanyalarınıza uygun bir ortam hazırlar. Sizlere sağlayacağımız SEO planları rekabet içinde olduğunuz web sitelerinden sıyrılmanızı sağlayacaktır. Sitenizi ücretsiz analiz ettirmek için bizler ile görüşe bilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

SEO (Arama motoru optimizasyonu) iyi yapıldığı taktirde web siteniz ve marka bilinirliğiniz için iyi sonuçlar verecektir. Bu yolda SEO Danışmanlığı alacağınız firmanın hangi hizmetleri sizlere verdiğine dikkat etmeniz sizlerin yararına olacaktır. Firmamız bu konuda İçerik girişi, makale, backlink, ürün düzenlemesi, dijital pazarlama gibi bir çok konuda sizlere danışmanlık vermektedir.

Bireysel SEO Danışmanlığı

SEO yani arama motoru optimizasyonu sadece kurumsal veya e-ticaret siteleri için uygulana bilir bir dijital pazarlama tekniği değildir. SEO Bireysel sitelerinizde, blog sitelerinde, kariyer sitelerinizde ve bir çok amaç ile kuruşmuş sitelerinizde kullana bileceğiniz bir dijital pazarlama yöntemidir. Firmamız bu noktada sizlerin hedeflerini dikkatlice dinledikten sonra sizlere SEO hizmeti danışmanlığında bulunacaktır

Diğer SEO Danışmanlığı Hizmetleri

Şehir Bazlı SEO

SEO Google’ın son güncellemeleri ile beraber şehir bazlı olarak da yapılabilir hale gelmiş ve bu noktada ciddi öneme sahip duruma gelmiştir. İnternet üzerinden verilen bazı hizmetlerde insanlar artık lokasyon bildirir konuma gelmiştir. Şehir bazlı SEO için bir çok yeni strateji ve dijital pazarlama yöntemlerini SEO ile karıştırıyor ve web sitelerinize Şehir bazlı arama motoru optimizasyonu uyguluyoruz.

Bölgesel SEO

Bölgesel SEO, bizlerin geliştirmiş olduğu ve özel teknikler kullanılarak yapılan bir sitemdir. Bu sistem Google’ın algoritmasını en doğru şekilde algılayıp cevap veren bir sistematik şemadan oluşmaktadır. Bu şema piramit yöntemi ile oluşturulmuş; doğru içerik, doğru link, ve iç SEO dostu site üçgeni üzerine inşa edilmiştir. Sizlerde bölgesel SEO konusunda profesyonel ekiplerimizden bilgi alabilirsiniz.

Yurt Dışı SEO

SEO Arama motoru optimizasyonu sadece firmaların yurt içinde verdiği destek ile sınırlandırılamaz. SEO evrensel şekilde Google’ın güncellemeleri ve kriterleri dikkate alınarak yapılan bir optimizasyondur. Biz SEO ajansı olarak bu noktada en gelişmiş SEO Sistemlerini ve alanında uzman makale yazarlarını kullanıyor ve sitelerinizi ülke fark etmeksizin hedeflerine ulaştırıyoruz. Bu nokta da daha fazla bilgi için bizim ile iletişime geçe bilirsinizç

Müşteri Yorumları

İstanbul evden eve nakliyat gibi anahtar kelimelerde 1 senedir SEO çalışmaları yapıyoruz. Çoğu anahtar kelimede ilk sayfaya geldik. Daha önce çalıştığım 2 SEO firmasından farkı kesinlikle sürekli iletişimde olmaları.

5/5

Salih Gütmez

Temiz Nakliyat

Bijuteri ve bijuteri ürünleri ile ilgili çoğu kelimede ilk sayfaları yakaladık. Arkadaşlar ilgili ve SEO konusunda diğer sitelere göre uygun fiyatlılar. İlk sayfa da kalmak için de 3 ayda bir veya 6 ayda bir çalışmalar yaptırıyoruz.

5/5

Sema Bayram

Lavisera Bijuteri

Oto kurtarma için uygun bir yol haritası yaptık. 1 senenin sonunda oto kurtarma gibi bir çok anahtar kelimede ilk sayfaları yakaladık. Kendilerine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.

5/5

Ahmet Gündüz

Kurtaran Ekspress

SEO Uzmanı

Profesyonel SEO Uzmanı ( Arama Motoru Optimizasyonu ) Hizmeti SEO, “arama motoru optimizasyonu” SEO uzmanı anlamına gelir. Bu hizmeti arama motorları için; ücretsiz, doğal veya organik şekilde arama sonuçlarında yer alma ve dijital pazarlama ile trafiği arttırma olarak da adlandırmamız mümkündür....

SEO Hizmeti

Profesyonel SEO Hizmeti( Arama Motoru Optimizasyonu ) Hizmeti SEO, “arama motoru optimizasyonu” SEO danışmanlığı hizmeti anlamına gelir. Bu hizmeti arama motorları için; ücretsiz, doğal veya organik şekilde arama sonuçlarında yer alma ve dijital pazarlama ile trafiği arttırma olarak da adlandırmamız...

SEO Danışmanlığı

Profesyonel SEO Danışmanlığı ( Arama Motoru Optimizasyonu ) Hizmeti SEO, “arama motoru optimizasyonu” SEO danışmanlığı hizmeti anlamına gelir. Bu hizmeti arama motorları için; ücretsiz, doğal veya organik şekilde arama sonuçlarında yer alma ve dijital pazarlama ile trafiği arttırma olarak da adlandırmamız...

SEO

Türkiye’nin Dijital ajansı SEO Sizi Arayalım (Search Engine Optimization) Nedir? SEO, web sitenin bel kemiği olarak nitelendirilebilir. Web sitenin en önemli parçasını oluşturan SEO sitenin iç yapısını, kodlamalarını, makale bazlı içeriğini ve genel web tasarımını Google ve diğer gelişmiş arama...

İşler nasıl ilerliyor ?

YOL HARİTASI

İşlerin nasıl ilerlediğini ve nasıl yükseldiğinizi merak mı ediyorsunuz?

İlk yapılacak iş kesinlikle planlama ve strateji. Skype ve Zoom gibi platformlar üzerinden yapacağımız görüşmeler ile hem birbirimizi tanıyor hem de yol haritamızı birlikte çiziyoruz.

Ön planlama sonrasında detaylı bir rakip analizi yapılır. Bu analizler sonucunda rakiplerin anahtar kelimeleri ve bir çok özelliği dikkate alınarak bu yolda detaylı çalışmalar planlanır.

Rakip analizimizden sonra çalışmalara başlamadan önce kendi sitemiz analiz edilir. Sitemizin iç SEO açısından herhangi bir problemi varsa düzeltilir.

Rakiplerinizden ayrılmak ve ön plana çıkmak için en uygun anahtar kelimenin seçimini birlikte belirliyoruz.

Sitemiz hazır ve rakiplerimizi tanıyoruz. Artık çalışmalarımıza emin adımlarla başlamanın tam zamanı.

Yaptığımız çalışmaları sizler ile senkronize olarak yapar ve sizleri düzenli olarak bilgilendiririz.

Sıkça Sorulan Sorular

Çalışmalar türlerine göre farklı indexlenme sürelerine sahiptir. Bu sebeple her çalışma Google gözünde aynı sürede farkındalık oluşturmaz. Ortalama çalışmaların etkisi kelime ve sektör rekabetine göre ortalama 3 hafta – 4 ay arasındadır. Bu süre iletilen analizlerin sitede uygulanma süresi ile doğru orantılı olarak artabilmekte ya da azalabilmektedir.

Bu sorunun cevabını sizlere bir örnek ile açıklayabiliriz. Bir uçağa ne kadar yakıt koyarsanız uçak o kadar mesafe uçabilir fakat yakıtı bitince yere çakılacaktır. Ads ide buna benzetebiliriz. Buna karşın SEO ise organik olarak uçuş yoludur. Yakıt gerektirmez!

Neden Arama Motoru

– Anahtar kelimelerinizde üst sıralarda yer almak

– Ziyaretçi sayısını arttırmak

– Siteniz üzerinden sağlanan geri dönüşleri yükseltmek

– Sitenizin maddi ve manevi değerlerini korumak

– Marka bilinirliğini yükseltmek

– Hedef kitleniz ile siteniz arasındaki güveni korumak

– Reklam performansınızı yükseltmek

Öncelikle ziyaretçi beklentilerini iyi analiz etmek gerekir. Ziyaretçi yaptığı aramaların sonucunda bilgi mi almak istiyor, ürün veya hizmet satın almak mı istiyor yoksa siteyle farklı etkileşimler mi gerçekleştirmek istiyor? Bu analizler sonucunda ziyaretçi beklentisine uygun ticari hedefe, marka bilinirliğine veya etkileşime yönelik bir çalışma planlanmalıdır. Ziyaretçilerin sitede geçirecekleri her bir saniyeyi, ziyaretçiyi memnun edecek şekilde kurgulayarak gerçekleştiriyoruz.

Çalışmaların etki süresi sitenin yapısına, sektörün rekabet seviyesine ve anahtar kelimelerin gücüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak yaptığımız çalışmaların etkisini ilk 2 ay organik trafiklerdeki değişimlerle görüntülüyor, en hızlı çıkışları 4 – 6 ay aralığında yakalıyor ve mutlak başarıyı 10 – 12 ayda gösteriyoruz. Tüm bu öngörüleri yapmadan önce timeline grafiğini sağlıklı oluşturmak gerekir. Profesyonel ekibimizin uzmanlık alanlarına göre iş bölümlerini gerçekleştirerek çalışmaların yürütülmesi en sağlıklı sonucu verecektir.

Google yönergelerinde de belirttiği gibi, hiç bir ajansın doğrudan Google ile bağlantısı olmadığı için sayfa ve sıra garantisi vermek dürüst bir yaklaşım değildir. Doğru hedefleme ve çalışmalarla düzenli sıralama ilerlemesi mümkündür. Çalışma süresinde hedeflediğimiz tüm anahtar kelimeler için yaptığımız çalışmalarda kalıcılık garantisi sağlıyoruz. Siteniz için gerçekleştirilen tüm SEO çalışmaları sonlandırırsanız dahi tarafımızca silinmez veya kaldırılmaz. Yapılan çalışma rapolarlarını 1-2 yıl sonra kontrol etseniz dahi oradaki bağlantıların kalıcı olduğunu görebilirsiniz.

Neden Bizi Seçmelisiniz

SEOSAJANS olarak öncelikli gayemiz müşteri ile iletişimi hiç koparmamaktır. Birçok firmanın aksine çalışmalara başlandıktan sonra sizler ile sürekli iletişimde olur ve senkronize bir şekilde çalışma yürütürüz. Alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz ile çalışmalarınızı tamamen manuel şekilde yaparız. Unutulmaması gereklidir ki bu işlemler yanlış yapıldığı taktirde geri dönüşü hiç kolay olmayacaktır.

Fiyatlandırmalarımız sunduğumuz ek opsiyonlara ve çalışmalarımızın kalitesine / yoğunluğuna göre şekillenmektedir. 

SEM

Bu sorunun cevabı böyle açıklana bilir; hedef kitlenize ve bulunduğunuz sektöre, devamında sektördeki konumunuza, devamında  belirlediğiniz KPI’lara ve bütçenize göre değişkenlik gösterebilir. Web sitelerinizde yaptığınız SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmaları ile uzun vadeli başarı sağlarken ve çoğunlukla ROI (Return On Investment) daha yüksek olurken, SEM dijital pazarlama çalışmaları ile yalnız ücret ödediğiniz kadar başarı gösterebilirsiniz. Bizlerin fikirleri SEO ve SEM çalışmaları arasında tercih yapılması yerine sitenizin ihtiyaçlarına göre belirlenebilir SEM çalışmalarına da belli aralıklar ile destek vermeniz yönünde olacaktır. Örnek vermek gerekir ise marka aramalarınızı içeren kelimeler için AdWords çalışmasını sürekli olarak gerçekleştirmeniz ciddi anlamda önemlidir. Örnek vermek gerekirse; SEM çok yüksek para ödediğimiz ama bize iyi dönüşüm getiren kelimeleri SEO da da hedefleyelim ki, uzun vadede oradan tasarruf ettiğimiz ücreti farklı kelime gruplarına kaydırarak, daha kazançlı kampanyanlar kurabilelimemizi sağlasın.

Yazılım ekipleri ve SEO departmanları bir piramit yapısı gibi çalışmalıdır. Yani bu iki ekip sürekli olarak iletişim içinde olmalıdır.

Search Optimization

Kaliteli oluşturulmuş bir blog sayfası hedef kitleniz ile samimi iletişim kurmanızı sağlar, organik trafiğe doğrudan etki edebilir. Ek olarak , SEO tarafında site içi link akışlarını geliştirerek Blog içerikleri ile ilgili ekstra bağlantılar kurulmasına etki edebilir. Satış kanallarına ziyaretçileri çekme de dolaylı katkı sağlayabilir Aynı zamanda marka bilinirliği ve itibarına da pozitif yönde etki eder. Bilgilendirici blog içerikleri ile etkileşim ve paylaşım alarak alternatif backlink edinme konusunda da dolaylı katkı sağlayabilir.

Web sitesi tasarımı bir çok yönden SEO ya etki edebilir. Web site tasarımı Kullanıcı deneyimi açısından önemli bir yere sahiptir. Kullanıcı deneyiminin sitenizde iyi olması ilerisi ve hedefleriniz için iyi sonuçlar verecektir.

Whatsapp
Mail

info@
seosajans
.com

İstanbul

Kordonboyu / Kartal

Sizi Arayalım